2006. július. 24. 16:11 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 24. 16:14 Világ

Rice Libanonban tárgyalt, de nem nyilvános, miről

Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter Bejrútban Fuád Szinjóra libanoni kormányfővel, majd Nabih Berrivel, a parlament elnökével tárgyalt. A kormányfővel folytatott kétórás tárgyalás után nem nyilatkozott a sajtó képviselőinek.

Rice meglepetésszerű látogatásra érkezett Bejrútba. Az utolsó pillanatig titokban tartott látogatás "a libanoniak és Szinjóra kormánya támogatásának kimutatása" - közölte egy magas rangú amerikai illetékes, aki elkísérte útjára az amerikai diplomácia vezetőjét.
 
"Az, hogy mindazok után, ami történt, Bejrútba megyünk, nyilvánvaló üzenet Libanon és kormánya számára" - közölte a nevének elhallgatását kérő illetékes. Az illetékes elmondta: Rice bejelenti, hogy segítséget nyújtanak Libanonnak, és meg kívánja vitatni a konfliktus "megoldásának összetevőit". A háborúnak eddig több mint 360 halálos áldozata volt, többségükben polgári személyek.
 
Condoleezza Rice a ciprusi Lárnakából érkezett Bejrútba az amerikai haditengerészet helikopterén. Érkezése előtt sürgős, életképes tűzszünetet sürgetett Izrael és Libanon között.

A Hezbollah Nabih Berri parlamenti elnököt hatalmazta fel arra, hogy tárgyalásokat folytasson a síita szervezet és Izrael közötti esetleges fogolycseréről.
 
A Szíria-barát parlamenti elnök egyben a Hezbollah szövetségesének, az Amal síita szervezetnek a vezetője. A két szervezet képviselői is jelen vannak a többségükben Szíria-ellenes miniszterek alkotta kabinetben.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.