Tech techline.hu 2012. május. 26. 08:00

Itt a világ legnagyobb OLED tévéje az LG-től

Az LG a monacói Salle des Etoiles-ben mutatta be a világ legnagyobb (55 hüvelyk, azaz ~139,7 cm képátlójú) és...

Az LG a monacói Salle des Etoiles-ben mutatta be a világ legnagyobb (55 hüvelyk, azaz ~139,7 cm képátlójú) és legkeskenyebb (mindössze 4 milliméteres) OLED tévéjét. A készülék a kompromisszumok nélküli képminőség és forma új korszakát nyitotta meg, amely a színes tévé bevezetése óta a legnagyobb áttörést jelentheti az iparágban.

A többi OLED tévétől eltérően az LG OLED tévéje „4-Color Pixels” (4-színű pixel) és “Color Refiner” (színfinomító) technológiát is alkalmaz, hogy állandó, természetes és pontos színeket nyújtson. Az RGB színrétegek mellett az LG „4-Color Pixels” (4-színű pixel) technológiája fehér alpixelen alapul, amellyel tökéletesíthető a színek megjelenítése. A rendszer White OLED vagy WRGB néven ismert. A negyedik színpixel hozzáadásának célja a megnövelt fényerő és az eddig ismert legpontosabb színmegjelenítés. A “Color Refiner” (színfinomító) funkció fokozza a színek következetes és pontos visszaadását, így az emberi szem számára élesebb, természetesebb és kevésbé megterhelő képet hoz létre. A kijelző tökéletes képi élményt biztosít torzítás és kontrasztveszteség nélkül, függetlenül a környezet fényerősségétől vagy a betekintési szögtől.

Mindegy, hogy 2D vagy 3D képmegjelenítésről beszélünk, az LG OLED tévéjét arra tervezték, hogy minden tekintetben túlszárnyalja a korábbi technológiákat, és olyan vizuális élményt nyújtson, amire a LED és LCD panelek nem voltak képesek. A kijelző a kontraszt végtelen lehetőségét kínálja és elképesztő, 0,02 másodperces gyorsasággal frissít. Ez 100-szor gyorsabb a hagyományos képernyőkénél, lehetővé téve a gyors mozgások kristálytiszta visszaadását is, színveszteség nélkül.
Az LG OLED TV esztétikailag és technológiailag egyaránt kifinomult és egyedi. A képek megjelenítésére nincs szükség belső lámpára vagy háttérvilágításra, így a formatervező mérnököknek nagyobb szabadsága volt az elegánsan egyszerű, letisztult formavilág kialakításához. A 4 milliméteres, szinte papírvékonyságú tévé hihetetlenül könnyű — falra szerelve a készülék egy művészeti galériához hasonlóvá varázsolja a nappalit.

Az LG OLED tévéje ötvözi a vállalat iparágvezető CINEMA 3D technológiáját az okostévé-funkciókkal, a piacon fellelhető legteljesebb és legátfogóbb otthoni szórakozási élményt eredményezve. Az LG egyedi, CINEMA SCREEN formatervezésének köszönhetően a készülékek keretét 1 mm-re csökkentették.  A nézők saját igényükre szabhatják a 3D képek mélységét a mélységállítás funkcióval, a 2D-3D konverziónak köszönhetően pedig egy gombnyomással háromdimenzióssá alakíthatjuk a kétdimenziós tartalmakat. A kivételes képi élményt az LG villódzásmentes, könnyű és kényelmes szemüvegei teszik teljessé.

A fejlett 3D-s funkciók kiegészítéseként az LG OLED tévéjén bővített Prémium tartalmakat és több száz letölthető applikációt érhetünk el a Smart TV felületén. Itt megtaláljuk többek között az LG egyedi 3D World alkalmazását, amely lenyűgöző 3D-s tartalmak széles választékát kínálja. A tévékhez más eszközöket, mint például laptopot, mobiltelefont, táblagépet, vagy külső háttértárat is csatlakoztathatunk, és hozzáférhetünk a rajtuk lévő tartalmakhoz a Smart Share Plus funkció segítségével.

Az LG várva várt OLED tévéjében öltenek testet a vállalat legnagyobb technológiai vívmányai, melyek páratlanul élethű képet tesznek lehetővé. Az LG OLED tévéje szinte minden mért értékével magasan kitűnik az eddigi tévék közül. Kimagasló képminőségével és keskeny kialakításával messze a konkurencia előtt jár. Az LG OLED tévéje minden képzeletet és várakozást felülmúlva teremt egy minden tekintetben új irányvonalat a szórakoztatóelektronika világában. 

Az LG OLED tévéje előbb korlátozott mennyiségben áll majd rendelkezésre néhány európai országban, de az év második felében már széles körben elérhető lesz.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.