Tech techline.hu 2011. december. 13. 08:00

Cyberbaiting: így alázzák a tanárokat

A közösségi oldalak rosszindulatú használatának egyik legsokkolóbb példája egy viszonylag új jelenség.

A közösségi oldalak rosszindulatú használatának egyik legsokkolóbb példája egy viszonylag új jelenség. A “cyberbaiting” során a tanulók addig ingerlik vagy zaklatják a tanárokat, amíg azok meg nem törnek, majd az esetet videóra veszik a saját mobileszközeiken, hogy azután feltölthessék az anyagot az internetre, kínos helyzetbe hozva ezzel a tanárt és az iskolát. megdöbbentő adat: ötből egy tanár már személyesen tapasztalt, vagy ismer olyan tanárt aki átélte ezt a jelenséget.

A „cyberbaiting” jelensége nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a tanárok 67 százaléka vallotta a Norton egyik legutóbbi felmérése során, hogy a tanulóikkal való barátkozás a közösségi oldalakon kockázatnak teszi ki őket. Ennek ellenére 34 százalékuk hozzáadja a baráti listájához a diákokat. A válaszadó tanárok csupán 51 százaléka mondta el, hogy iskolájának magatartási kódexe van arra vonatkozóan, hogy a tanárok és diákok hogyan kommunikálhatnak egymással a közösségi oldalakon. A tanárok 80 százaléka szerint több online biztonságra vonatkozó oktatásra lenne szükség az iskolákban, ezt pedig a szülők 70 százaléka is támogatja.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.