Bár igazán kedvelt a felhasználók körében az Nvidia felhőalapú játékszolgáltatása, a GeForce Now, könnyen elképzelhető, hogy sokan lemondják majd az előfizetést. Az Nvidia ugyanis úgy döntött, hogy még a fizetős felhasználók számára is korlátozza a játékidőt.
Jó híreket kapott a minap az Nvidia, ismételten maga mögé utasította az Apple-t, és jelenleg a világ legértékesebb vállalata a piaci kapitalizáció, azaz a nyilvánosan piacon forgó részvényeinek értéke alapján. Ezt a figyelemre méltó teljesítményt elsősorban a mesterséges intelligencia területén nagyon keresett GPU-inak köszönheti. Azt hihetnénk, ilyenkor nagyvonalú lesz egy cég, azonban a vállalat közismert felhőalapú játékszolgáltatását használók vegyes híreket kaptak.
De kezdjük a jókkal. A vállalat bejelentette, hogy a GeForce NOW Priority tagság fejlesztéseket és új elnevezést kap. A mostantól Performance névre hallgató tagság több GeForce-alapú prémium játékhoz fér hozzá, a havi tagsági díj változása nélkül. A performance megkapja a 1440p-s streaminget és az ultraszéles képernyős felbontások támogatását. Ráadásul a játékosok mostantól elmenthetik a grafikus beállításokat a munkamenetek során. Ugyancsak jó hír, hogy ugyan korlátozott ideig, de 25 százalékkal olcsóbban vásárolhatók meg a napijegyek, amelyek 24 órányi folyamatos, hatékony felhőalapú játékot tesznek elérhetővé.
És most jöjjön a feketeleves. Miközben a streaming-szolgáltatások folyamatosan emelik az áraikat, az Nvidia büszke arra, hogy ilyenre – egyelőre – nem kerül sor, azonban van itt egy óriási „de…” Azt is bejelentette ugyanis, hogy a jövő évtől kezdődően havi 100 órás korlátot állít fel, és az ezt túllépő előfizetőknek fizetniük kell a további játékkal töltött órákért, vagy meg kell elégedniük azzal, amit az ingyenes GeForce Now szinttel, ami rontja a játékstreamelési élményt, várakozásra kényszerít és munkamenetenként egy órában korlátozza a játék hosszát.
Az Nvidia egy blogbejegyzésben meg is indokolta ezt a lépést, arra hivatkozva, hogy előfizetőik túlnyomó többsége soha nem használja ki a havi 100 órát. „Ez egy bőséges korlát, ami nem érinti hátrányosam a tagok 94%-át, akiknek teljesen megfelel ez a szolgáltatást ezen az időn belül” – írták.
Visszatérve a korlátozásra, a havi 100 óra nagyjából 3 órát jelent naponta. Végül is ez nem kevés, és az Nvidia még azt is megteszi, hogy legfeljebb 15 óra kihasználatlan játékidő átkerül a következő hónapra, azaz akkor már 115 órányi játékidő áll rendelkezésre. Ha a keret elfogyott, akkor a Performance felhasználók további 15 órát vásárolhatnak 2,99 dollárért, míg az Ultimate felhasználóknak 5,99 dollárt kell fizetniük ugyanennyi időért (az Ultimate nagyobb felbontású játékot kínál).
Az Nvidia azzal jutalmazza már meglévő, hűséges előfizetőit, hogy számukra csak 2026. január 1-jén vezeti be a játékidő-korlátozást, feltéve persze, hogy addig megtartják az előfizetésüket. Ennek ellenére egyes játékosok azzal fenyegetőznek, hogy lemondják az előfizetésüket. „Csodálatos, hogy most már az időn kell aggódnom, miközben azt az egy dolgot csinálom, amivel lazíthatok” – írta egyikük a Redditen. Másvalaki azt írja, hogy bár nem valószínű, hogy eléri a havi 100 órás korlátot, azért az, hogy miközben játszik, pörög egy számláló, meglehetősen nyugtalanító.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.