A fizikai valóságról is jobb képet kaphat a mesterséges intelligencia a Meta új robotujjaival, melyeket egy robotkarba is beépítenek hamarosan.
Az érzékelőket gyártó GelSight, valamint a robottechnológiákkal foglalkozó dél-koreai Wonik Robotics vállalattal is összefogott a Meta, hogy elkészítsen egy robotkart, ami érintésérzékeny ujjakkal rendelkezik – írja a TechCrunch.
Az eszköz azonban nem köznapi használatra készült, hanem a tudomány számára: a mesterséges intelligencia részletesebben megismerheti majd a világot általa, mivel jobban le tudja modellezni a fizikai világot.
A Meta szerint a Digit 360 nevű eszköz egy olyan ujjbegy, ami emberi szintű multimodális érzékelési képességekkel bír. Az érintésjeleket az eszközön található MI-chip digitalizálja. „Kifejlesztettünk egy érintésészlelésen alapuló optikai rendszert széles látómezővel, az ujjbegy mindenirányú deformációinak a rögzítésre” – részletezte a Meta. Megjegyzik: a szenzort számos érzékelési móddal szerelték még fel, hogy minden geomatriai, kémiai tulajdonság érzékelhető legyen.
A Digit 360 jövő évtől lesz megvásárolható, de a Meta egy pályázatot is indított, mely révén a kutatók hamarabb is hozzáférhetnek a termékhez. A Digit 360 azonban csak maga az ujjbegy – a Wonik segítéségével fogják elkészíteni azt a kart, ami már ezeket az ujjakat is magában foglalja. Ez is 2025-től lesz kapható, Allegro Hand néven.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.