Valós időben olvassa a gondolatokat egy új kínai chip, amit az agyba kell beültetni
A komplex kínai nyelvvel is megbirkózik a NeuroXess agyi chipje, de ez még messze nem az összes figyelemre méltó képessége.
A komplex kínai nyelvvel is megbirkózik a NeuroXess agyi chipje, de ez még messze nem az összes figyelemre méltó képessége.
Hamarosan akár egy robotkart is irányíthatnak azok, akik megkapták a Neuralink agyi chipjét – eddig ugyanis csak digitális eszközöket tudtak, mint például egy számítógép mutatóját.
Osztrák kutatók olyan tanulórendszert építettek a gépek számára, amivel külön programozás nélkül is megtanítható egy robotnak, hogyan végezzen el egy feladatot.
A fizikai valóságról is jobb képet kaphat a mesterséges intelligencia a Meta új robotujjaival, melyeket egy robotkarba is beépítenek hamarosan.
Különleges robotkart készítettek azért, hogy a felszínre tudjanak hozni egy apró mintát a fukusimai atomerőmű sérült üzemanyagából. A cél, hogy alaposan ki tudják elemezni az olvadt radioaktív törmelék összetételét és egyéb jellemzőit.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei olyan rendszert építettek, amely valamelyest már képes utánozni az emberi kéz finom mozdulatait.
Rengeteg életet menthet meg a Sheffieldi Egyetem távolról irányítható robotja, amely akár háborús övezetekben is meg tudja kezdeni a sebesültek ellátását
A fogyatékossággal élők is hasznát vehetik a Jizai Arms robotvégtagjainak, de akár különböző munkakörnyezetben is jó szolgálatot tehetnek – például műtétek közben.
Teljesen automatizálja a tankolást az Autofuel nevű dán vállalat által fejlesztett robotkar, így a járművezető ezalatt akár pihenhet is.
Tüdőt operált a Pécsi Tudományegyetem robotja, melynek kezelője nem is a beteg mellett, hanem távolabbról, egy irányítóegység mellől végezte a beavatkozást.
Lévay György 2010-ben vesztette el végtagjait, ma pedig mérnökként azon dolgozik, hogy tökéletesítse a robotkarokat. Itthoni tanulmányai után Amerikában fejezte be a mesterképzést, és célja, hogy minél inkább helyettesíthesse egy eszköz az elvesztett karokat. Történetével sokaknak ad reményt: küzdhetünk bármilyen problémával vagy traumával, van kiút. Az ember alkalmazkodóképessége végtelen, a technológia támogatásával pedig a legmerészebb álmainkat is túlszárnyalhatja. Interjú.
Az amerikai tudósok 15 évnyi kitartó munka után tudták megoldani, hogy a 30 évvel ezelőtt lebénult férfi önállóan egyen meg egy szelet süteményt.