A digitális piacokról szóló uniós jogszabálynak (DMA) köszönhetően hamarosan átjárhatóak lesznek a Meta csevegőappjai, idővel akár videóhívást is folytathat a Messengerben olyasvalakivel, aki egy teljesen más platformot használ.
Fontos változást jelentett be a Meta: hamarosan megnyílik a Messenger és a WhatsApp más csevegőappok előtt, így akár más szolgáltatásokból is lehet üzeneteket küldeni a nevezett platformok felhasználóinak – és vice versa.
A változtatást nem önszorgalomból lépi meg a cég, és csak az Európai Unióban fog életbe lépni a digitális piacokról szóló jogszabály (DMA) miatt: ennek keretein belül „kapuőrökké” nyilvánította az EU a jelentős piaci részesedéssel bíró techcégeket, megkövetelve, hogy a termékeik átjárhatóak legyenek. Így más szolgáltatásokkal is együtt kell működniük.
Kapuőr lett a Meta is, és az elmúlt időszakban már gyűjtötték a visszajelzéseket ahhoz, hogy kialakítsák az átjárhatóságot. Jönni fognak új értesítések, melyek jelzik a felhasználóknak, amikor egy harmadik féltől származó platform integrálhatóvá válik – ezután szabadon lehet kiválasztani, hogy mely felülettel szeretnék, ha együttműködne a WhatsAppjuk vagy a Messengerük.
Ezután arról is dönteni lehet majd, hogy a harmadik feles, csatlakoztatott szolgáltatásokon keresztül folytatott beszélgetések a többi üzenet között jelenjenek meg, vagy egy külön mappában – részletezi az Engadget.
A külső platformokkal történő együttműködés során nem csak szöveges üzeneteket lehet küldeni és fogadni, ugyanis a jól ismert extra funkciók (reakciók, látta-jelzés, vagy az a jel, amikor a másik éppen ír) szintén működni fognak.
Hogy pontosan mikor kezd megjelenni az új lehetőség, azt nem fejtette ki a Meta, de a jelek szerint bármikor megkezdhetik a bevezetést – már csak azért is, mert azt írták, 2025-ben már csoportokat is létre lehet majd hozni így, 2027-től pedig hang- és videóhívást is lehet majd folytatni a más platformot használókkal.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.