Tech MTI 2024. szeptember. 03. 16:40

Brit kormány: a technológiai vállalatoknak lehetetlenné kell tenniük a lopott telefonok használatát

A belügyi tárca közölte: a gyártóknak olyan megoldásokkal kell előállniuk, amelyekkel a lopott telefonokat gyorsan, könnyedén és véglegesen használhatatlanná lehet tenni.

A londoni belügyminisztérium kedden ismertetett friss statisztikái szerint Nagy-Britanniában az elmúlt egy évben több mint 150 százalékkal emelkedett az olyan rablások száma, amelyek elkövetői az utcán, a tulajdonosok kezéből ragadják ki telefonjaikat és egyéb személyes tárgyaikat.

A tárca által idézett becslés szerint tavaly 78 ezer – naponta több mint kétszáz – ilyen bűncselekmény történt országszerte, és az esetek 36 százalékában telefonokat raboltak az elkövetők.

A minisztérium szerint a rendőrségi felderítési adatok arra vallanak, hogy e rablási hullám fő hajtóereje a használt okostelefonok hazai és külföldi piacán tapasztalható keresletnövekmény.

A belügyminisztérium közölte: csúcsszintű tanácskozásra hívja a gyártók és a technológiai vállalatok vezetőit, és a találkozón olyan innovációs megoldások kidolgozását sürgeti majd, amelyekkel fel lehet lépni a lopott telefonok illegális forgalmazása ellen.

A tárca keddi tájékoztatása szerint az országos rendőrségi felderítési szolgálat is sürgős információgyűjtési tevékenységbe kezd a mobiltelefonok rablására szakosodott bűnözők kilétének megállapítására, és annak kiderítésére, hogy a lopott telefonok hol bukkannak fel ismét.

Diana Johnson rendőrségi ügyekért felelős belügyi államtitkár a minisztériumi tájékoztatáshoz fűzött nyilatkozatában leszögezte: a gyártóknak olyan megoldásokkal kell előállniuk, amelyekkel a lopott telefonokat gyorsan, könnyedén és véglegesen használhatatlanná lehet tenni, lehetetlenné téve forgalmazásukat és újbóli regisztrációjukat a használt telefonok piacán.

Az államtitkár szerint a cégek, a kormány és a bűnüldöző hatóságok együttműködésével meg lehet törni az e kereskedelemből élő, robogókkal száguldozó telefontolvaj-bandák üzleti modelljét.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.