A Kaspersky Lab az amerikai kormány döntése után nem lát más utat, csak azt, hogy elhagyja az amerikai piacot. A dolgozókat július 20-tól kezdi elbocsátani.
Június végén derült ki, hogy az Egyesült Államok újabb szankcióval sújtja Oroszországot: megtiltja a vírusirtókat gyártó orosz Kaspersky Labnak, hogy új ügyfeleknek értékesítse a termékeit az Egyesült Államokban, szeptembertől pedig semmilyen szolgáltatást nem kínálhat az ország területén. A döntés mögött az áll, hogy az amerikai kormányzat biztonsági kockázatot lát a Kaspersky Lab és az orosz kormány kapcsolatában.
A döntést a Kaspersky Lab a jelek szerint tudomásul vette, és már el is kezdte a búcsúzkodást. A cég bejelentette, hogy hat hónapon át ingyenesen adja az amerikai felhasználóknak a cég vírusirtóját, és vele bizonyos szolgáltatásokat. Ez azt jelenti, hogy az év végéig már nem kell ezekért fizetniük az amerikaiaknak. A vállalat emellett megköszönte, hogy éveken át a Kasperskyt választották a felhasználók – írja a Bleeping Computer.
A tiltás miatt szeptember végétől az amerikai felhasználók már nem kaphatnak frissítéseket a cégtől. Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnák a vállalat weboldaláról kézzel letölteni és telepíteni azt – feltéve, hogy elérhetővé teszi a Kaspersky –, de ez a procedúra jelentősen csökkenti az egyének kibervédelmi hatékonyságát.
A Kaspersky Lab a lapnak úgy nyilatkozott: július 20-án megkezdi az amerikai irodák bezárását és a dolgozók elbocsátását.
Mivel az Egyesült Államok mellett az Európai Unió is kiszorította a létfontosságú és érzékeny ágazatokból az orosz és a kínai termékeket, így a Kaspersky kénytelen más piacokon – Ázsia, Dél-Amerika – teret szerezni magának.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.