Fontos lépés lehet a rák elleni gyógyszer megtalálásához a felfedezés, amelyről most számoltak be.
Az RBM10 nevű fehérje - két másikkal együttműködve - lelassíthatja a tüdőrák terjedését – erre a megállapításra jutottak a Tulane University kutatói egy most publikált kutatásukban. Megakadályozza ugyanis az c-Myc nevű fehérje működését, amely általában a rákos sejtek elburjánzásáért felelős.
A Euronews cikke szerint a mostani az első alkalom, hogy kimutatták ezen fehérjék rákot gátló tulajdonságát.
Hua Lu, a kutatás egyik vezetője azt mondta: sokat tudunk ugyan már a rákról, de a terjedésében részt vevő molekulákról még van mit tanulni, lépésről lépésre ismeri meg a tudomány ezeket egyre jobban.
Kimutatták azt is, hogy az RBM10 egy mutáns változata, amit a tüdőrákos esetekben gyakran azonosítanak, elveszíti a c-Myc gátlásának képességét, és inkább támogatja a tumor növekedését, mint elnyomja azt.
"Remélhetőleg meg tudunk tervezni egy olyan molekulát, amely kifejezetten a mutánst célozza meg, mivel ez egy olyan speciális szerkezet, amely a normális szövetekben nem létezik" - mondta Lu.
"Ha át tudjuk alakítani ezt a mutánst, akkor remélhetőleg elnyomhatjuk vele a c-Myc rákkeltő aktivitását" - tette hozzá.