Kína a következő 5-10 évben építené fel azt a műholdas rendszerét, amellyel általa felügyelt netelérést biztosíthat az általa preferált országok számára. A SpaceX-féle Starlinkhez hasonló megoldásról van szó, csak keleti fűszerezéssel.
Hamarosan elkezdi a tesztelését Kína annak a rendszernek, melynek végső célja, hogy a SpaceX-hez hasonlóan az űrből, műholdakról sugározzon internetet a Földre. Ha a tesztek jól sikerülnek, akkor 13 ezer elemű kínai műholdas hálózat épülhet ki a Föld körül.
A tervek szerint azokban az országokban szolgáltatna így internetet a helyi Satcom vállalat, ahol Kína erősíteni szeretné befolyását. Ezzel egyúttal konkurenciát varrna az olyan piaci szereplők nyakába, mint például a Starlink – írja az Interesting Engineering.
Kína a tervek szerint alacsony földkörüli pályára állítaná a 13 ezer műholdját, az első harmincat még idén. A projektet a Kínai Tudományos Akadémiához tartozó szervezetek viszik.
Kínai, állami hátterű konkurenciát kaphat a Starlink, az egész világon szolgáltatnának
Globális babérokra törhet a kínai műholdas internet projekt, ugyanakkor szakértők szerint az is biztos, hogy minden esetben ott lesz mögötte a kínai állam.
A telepítést végző Galaxy Space 2022 márciusában már hajtott végre egy ilyen manővert. A pályára állított szélessávú kommunikációs műhold majdnem 200 kg, és úgy alakították ki, hogy legalább 30 percig tudjon folyamatos internetelérést biztosítani. A segítségével nemrég a Dél-kínai-tengeren végeztek el egy kísérletet, amiben egy drónt irányítottak a hálózattal, ám ennek a teszt eredményét nem hozták nyilvánosságra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.