A WhatsApp Csatornák néven mutatta be a legújabb funkcióját, amivel közvetlenül a WhatsAppban lehet fogadni az emberek és a szervezetek fontos híreit – közölte a tulajdonos Meta.
A Csatornákat az új, „Frissítések” lapon hozzák létre, ahol az „Állapot” mellett lehet megtalálni a követni kívánt csatornákat – elkülönítve a családdal, ismerősökkel és közösségekkel folytatott csevegésektől.
A csatorna olyan egyirányú kommunikációs útvonal, ahol az adminisztrátorok szöveget, fényképeket, videókat, matricákat és szavazásokat tehetnek közzé. Hogy könnyebben ki lehessen választani, milyen csatornákat kívánunk követni, a WhatsApp létrehozott egy kereshető könyvtárat, ahol megtekinthetők a minket érdeklő hírek. Csevegésben vagy e-mailen küldött, illetve online közzétett meghívólinken keresztül is el lehet jutni egy csatornába.
Mint kiemelték, az adatvédelem jegyében csatornaadminisztrátorként nem lesz látható a telefonszámunk és a profilképünk a követőknek, ahogyan a csatorna követésével nem jelenik meg a telefonszámunk az adminisztrátor vagy más követők számára.
A csatornák előzményeit 30 napig fogják megőrizni meg a WhatsApp szerverein, és további lehetőségeket biztosítanak majd arra, hogy a hírek még hamarabb eltűnjenek a követők eszközeiről. Az adminisztrátorok letilthatják a képernyőképeket és a továbbításokat a csatornájukban – írják.
Két hasznos újdonság is érkezik a WhatsAppba, már tesztelik őket
Hamarosan felhasználónevet is be lehet majd állítani telefonszámok mellett a WhatsAppban, valamint a képernyőnket is megoszthatjuk a hívások során. Ezekkel még könnyebb lesz másokat megtalálni, valamint valamit megosztani a másik féllel.
Végezetül megjegyezték, hogy lehetővé teszik az adminisztrátorok számára, hogy eldöntsék, ki követheti a csatornájukat, és szeretnék-e, hogy a csatornájuk kereshető legyen a könyvtárban vagy sem. Fontos azonban, hogy a csatornák nincsenek alapértelmezés szerint végpontok között titkosítva. Azt azonban vizsgálják, hogy hogyan lehetne szűkebb közönségnek szóló, végpontok között titkosított csatornákat létrehozni – tehát a jövőben még érkezhet ilyen is.
Az új funkció a következő hónapok során lesz elérhető minden országban.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.