Hamarosan egy ujjlenyomat vagy egy arcazonosítás is elég lehet ahhoz, hogy az asztali Chrome böngészőben elmentett jelszavainkat megtekinthessük és szerkeszthessük.
A világhálón történő szörfölés közben megannyi oldalon szükséges a regisztráció, amihez praktikus minden esetben erős jelszót választani. Azonban, ahogy szaporodnak az online fiókjaink, úgy lehet egyre bonyolultabb a különféle erős jelszavak megjegyzése – ebben lehetnek hasznosak a különféle jelszókezelők (bár ezek sem mindig jelentenek feltörhetetlen megoldást), vagy a böngészők jelszómegjegyzés funkciói.
Érdemes azonban ezekre is vigyázni: ha ezekhez valaki hozzáfér, nem csak a közösségi médiás profiljainkba juthat be, de akár a bankunk online felületére is.
Most az egyik legismertebb böngésző, a Google Chrome dolgozik a saját jelszókezelő megoldásának biztonságosabbá tételén, ugyanis hamarosan azt már biometrikus azonosítással – ujj- és arcfelismerő rendszerekkel – is használhatjuk majd az asztali verzióban is, ha a számítógépünk rendelkezik ilyennel — írja az Android Police.
Az asztali verzió jelszókezelője eddig csak PIN-kóddal vagy egy jelszóval volt hozzáférhető, míg a mobilos alkalmazásokban eddig is lehetett használni a biometrikus opciót.
Tudta, hogy ujjlenyomat mögé rejtheti a Chrome-ban megnyitott lapokat? Így csakis ön láthatja őket
Egy diszkrét módszerrel biometrikus zár mögé lehet helyezni a Chrome-ban megnyitott lapokat - vagyis a böngészésre vonatkozó minden információt.
Amennyiben az asztali eszközünk támogat valamilyen biometrikus azonosítást, a Chrome automatikusan fel fogja ajánlani annak engedélyezését – az újabb MacBookok már rendelkeznek ujjlenyomat-olvasóval, azt azonban az Android Police szerint egyelőre nem tudni, hogy a PC-s megoldást szoftveresen támogató Windows Hello támogatott lesz-e. Az ujjlenyomat-olvasóval szerelt windowsos laptopok azonban minden bizonnyal támogatottak lesznek.
A fentiek mellett a Chrome jelszókezelője javasolni fog erős jelszavakat az új fiókokhoz, és arra is figyelmeztetni fog, ha egy mentett jelszavunk érintett egy ismert biztonsági incidensben – ez nagyban hasonlít az Apple iCloud jelszókezelő megoldásához, mely néhány éve már figyelmezteti a felhasználót az ilyesmiről.
Hamarosan széles körben is élesíti a Google, mert a funkció egyelőre nem mindenkinél érhető el a Chrome stabil kiadásában.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.