Több ezer felhasználó érintett abban az incidensben, ami a Norton Lifelock szolgáltatást érte még decemberben.
Tavaly hackertámadás érte a LastPass jelszókezelőt, az incidens során a szoftver forráskódja és néhány műszaki információja került illetéktelen kezekbe – illetve az ügyfelek úgynevezett adatszéfjei, melyek bár titkosítottak, de aki nem használt kellően erős mesterjelszót annak feloldására, az könnyen veszélyben érezhette az adatait.
Most azonban egy újabb hasonló szolgáltatást ért találat: a Norton Lifelock közölte, hogy nagy mennyiségű felhasználói fiók érintett egy adatszivárgásban – írja a TechRadar.
Mint azt a Gen Digital, a Norton anyavállalata kifejtette, a támadók egy korábbi szivárgás adatait felhasználva próbáltak feltörni számos fiókot azzal a feltételezéssel, hogy a felhasználó az adatokat több szolgáltatásnál is használhatta.
Még december 12-én észleltek nagy számú sikertelen bejelentkezési kísérletet a szolgáltatásban, és több mint 6000 esetben sikerrel is jártak. A cég értesítette az érintetteket.
A hackerek olyan információkhoz férhettek hozzá, mint a felhasználók neve, telefonszáma és címe – a jelszókezelő szintén érintett lehet, legalábbis a cég szerint nem zárható ki.
Durva támadásokra számíthatnak a képzetlen munkavállalók
A következő hónapokban számos kibertámadás és e-mailes átverés vár mind a vállalatokra, mind pedig a lakossági internetezőkre. A G Data kiberbiztonsági cég előrejelzése szerint célkeresztbe kerülnek az iPhone-tulajdonosok, terjednek a Zoom és Teams értekezletekre szóló hamis meghívók.
A Gen Digital a többlépcsős azonosítás használatát javasolja, amivel egy extra biztonsági réteget adhatunk a fiókunkhoz: így, hiába tudja egy esetleges támadó a belépési adatainkat, nem fog hozzáférni a fiókunkhoz, lévén meg kell adnunk egy kódot is, ami vagy SMS-ben, vagy hitelesítő alkalmazásban látható – tehát egy fizikailag nálunk lévő eszközön.
Szintén fontos hangsúlyozni, hogy mennyire nem ajánlott ugyanazt a jelszót több szolgáltatáshoz is használni: ha például ugyanazt állítjuk be több helyre is, egy esetleges hackertámadás során sokkal több adatunkat – akár a banki adatainkat is – tesszük ki veszélynek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.