Tech hvg.hu 2022. október. 10. 10:03

Sok dél-koreai lakó azt hitte, itt a vég, aztán kiderült, hogy „csak” a légierő bénázott

Az Egyesült Államokkal tartott közös hadgyakorlatot Dél-Korea, ami elég rosszul sült el: egy rakéta véletlenül az ország egyik saját bázisánál ért földet, és okozott komoly félelmet a lakosságban.

A dél-koreai hadsereg véletlenül eltalálta az egyik saját bázisát egy közös hadgyakorlat során, amit az Egyesült Államokkal hajtottak végre a minap. Az incidensnek nem voltak áldozatai, habár sok civil aggódva figyelte az eseményeket – írja az NK News.

Az Észak- és Dél-Korea közötti feszültség mindig is érzékelhető volt, ám mindez az utóbbi napokban még nagyobb jelentőséget kapott, miután Észak-Korea az elmúlt napokban hét rakétaindítást is végrehajtott. A diktatórikus ország azzal indokolta a kilövéseket, hogy az Egyesült Államok, Japán és Dél-Korea az elmúlt hónapokban közösen gyakorlatozik.

Egy összehangolt gyakorlat keretében az Egyesült Államok és Dél-Korea valóban elindított két-két rakétát. Az USA ehhez a régóta használt, felszíni-felszíni rakétáját, a 305 kilométer hatótávolságú Army Tactical Missile System (ATACMS) nevű fejlesztést használta. Dél-Korea pedig a saját gyártású, Hyunmoo–2-t. Ennek a hatótávolsága 550 km is lehet.

Ez alkalommal azonban az egyik rakéta meghibásodott, és a dél-koreai légierő egyik bázisán ért földet, nagyjából 800 méterre a civil lakóházaktól.

A közösségi médiában megjelent beszámolók szerint a becsapódást hangos robbanás és tűz követte. A helyiek mindezek miatt attól tartottak, hogy a területet észak-koreai támadás érte, a félelmüket pedig csak tetőzte, hogy hivatalos tájékoztatás még másnap reggel sem érkezett. A dél-koreai hadsereg később persze megerősítette, hogy a robbanást és a tüzet az egyik saját rakétájuk okozta, de erre akkor is hosszú órákat kellett várni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.