A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) figyelmeztetésével magyarázta Mark Zuckerberg a Facebook azon döntését, hogy közvetlenül a 2020-as elnökválasztás előtt korlátozta azoknak a sajtóértesüléseknek a közlését, amelyek Joe Biden akkori elnökjelölt fiának, Hunter Bidennnek a számítógépéről származó kompromittáló adatokra vonatkoztak.
A Facebook (ma már Meta) alapítója, elnök-vezérigazgatója Joe Rogan podcastjában (The Joe Rogan Experience) azt mondta: „cégének munkatársait az FBI azzal kereste meg azzal, hogy már a 2016-os elnökválasztás idején is rengeteg orosz befolyásoló propaganda jelent meg, és 2020-ban is valami hasonlóra lehetett számítani”. Zuckerberg szerint az FBI arra kérte őket, hogy legyenek éberek.
A műsorban Zuckerberg arról is beszélt, hogy az FBI-t nagy tekintélyű rendvédelmi szervnek tartja, legitim intézménynek, és, „ha ők keresnek meg azzal, hogy legyünk nagyon résen, akkor én azt komolyan akarom venni”.
Az interjút követően a Meta, a Facebook anyavállalata is kiadott egy közleményt, amelyben az olvasható, hogy annak idején komolyan vették az FBI figyelmeztetését a lehetséges külföldi befolyásolási kísérletről, de nem blokkolták teljes egészében a Hunter Biden számítógépének ügyéről szóló New York Post-értesülést, csak „átmenetileg korlátozták annak hozzáférhetőségét”, hogy időt adjanak tényellenőreiknek a tartalom felülvizsgálatára.
A New York Post 2020 októberének közepén hozta nyilvánosságra, hogy az akkor még elnökjelölt, korábbi alelnök Joe Biden fiának elhagyott laptopja gyorsítótárában olyan kompromittáló levelezés nyomait találták, amely egyebek között az ő ukrajnai üzleti kapcsolataira is rávilágított.
A New York Post által közölt leleplező információ valóságtartalmát később megerősítette a The New York Times, a The Washington Post és a Politico is, igaz kezdetben nem foglalkoztak az értesüléssel.
Hunter Biden ellen üzleti tevékenysége miatt adócsalás gyanújával folyik nyomozás.