Tech hvg.hu 2022. augusztus. 18. 19:03

Szélessávú internetet telepítettek a Kilimandzsáróra, hogy könnyebb legyen feltölteni a képeket az Instagramra

Tanzánia telekommunikációs cége, a Tanzania Telecommunications Corporation a 3720 méteren lévő táborban építette ki a nagysebességű internetet.

Tanzánia nagysebességű internetet telepített a Kilimandzsáróra, így a jövőben zavartalanul tudják majd használni például az Instagramot is az oda kívánkozó turisták – számolt be róla a The Guardian. A fejlesztést az állami Tanzania Telecommunications Corporation hajtotta végre.

A lap szerint a hálózatot a 3720 méter magasban lévő táborban építették ki, az ország információs minisztere, Nape Nnauye pedig történelminek nevezte a lépést. Szerinte korábban a turistáknak és a hordároknak is veszélyes volt internet nélkül megmászni Afrika legmagasabb hegyét.

Nnauye szerint az 5895 méteres hegy csúcsára az év végére ér majd fel a hálózat.

2021-ben a tanzániai kormány bejelentette, hogy felvonókat épít a hegy déli oldalára, ám az ötlet a hegymászókból és a természetvédőkből is nagy felháborodást váltott ki. A Kilimandzsáró Tanzánia és a szomszédos Kenya számára is fontos bevételi forrás, évente nagyjából 35 ezer ember próbál feljutni a csúcsára.

Klímaváltozás élőben: évente 2 méterrel lesz alacsonyabb egy svéd hegy

A klímaváltozás következtében olvadó jég miatt a svédországi Kebnekaise-hegy a kilencvenes évek közepe óta több mint 20 métert veszített a magasságából, a hegy déli csúcsának magassága évente több mint két métert csökkent - állapították meg kutatók.

Az elmúlt években a technológia egyre nagyobb teret hódított a hegymászásban. A Mount Everest hegymászói számára wifi és áramfejlesztők biztosítják, hogy kapcsolatot tarthassanak a külvilággal, és szükség esetén segélyhívást tudjanak indítani. A The Guardian megjegyzi: ehhez képest amikor Edmund Hillary és Tenzing Norgay 1953. május 29-én felértek a világ legmagasabb csúcsára, a hír csak június 2-án jutott el a külvilághoz.

(Kiemelt kép: Christophe Ravier / Biosphoto / Biosphoto via Afp)

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.