A szoknya alá fotózás jelensége nem új, az elkövetők pedig továbbra is ugyanazt a platformot, a Facebookot használják, hogy kiéljék hajlamaikat.
A BBC nyomozása derített rá fényt, hogy a Facebookon több olyan csoport is működött, ahol szoknyát viselő nőkről készült fotókat, illetve videókat terjesztettek a feltöltők. A legtöbb csoport kimondottan ezért jött létre, más tartalom nem is volt megtalálható bennük.
A BBC oknyomozó anyaga szerint több ezer olyan felhasználóra bukkantak, akik nyilvános helyeken ismeretlen nők szoknyáját fényképezték vagy videózták. Az így elkészült felvételeket pedig feltöltötték egy csoportba. Volt olyan, ahol a tagok értékelték is, mennyire sikerült jól a kép. De voltak ennél sokkal durvább esetek is.
Egy New York-i férfi például videóra vette, ahogy egy szoknyát viselő diáklány mögött sétál az utcán.
Ez a felvétel is bekerült aztán egy csoportba, ahol a tagok közül többen tanácsokat kértek, hogy miként tudnának ők is hasonló tartalmat készíteni.
A portál többször is használta a cég biztonsági megoldását, hogy jelentést tegyen a képekről, ám hiába, azok továbbra is elérhetők voltak. A Facebook mögötti anyacég, a Meta csak azután távolította el ezeket, hogy a BBC megkereste őket. A vállalat azt követően több profilt és csoportot is eltávolított az oldalról.
A portál szerint a képek beleegyezés, és az alany tudta nélkül készültek és terjedtek az interneten.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.