Tech hvg.hu 2021. szeptember. 07. 18:03

Speciális anyagot fejlesztett az LG, jobb összecsukható telefonok jöhetnek

Az LG a tervek szerint 2022-től gyártaná azt a speciális anyagot, amelytől strapabíróbbak lehetnek az összecsukható eszközök kijelzői.

Bár jó néhány hajlítható kijelzős eszközt piacra dobtak a gyártók az elmúlt években, a technológia még messze nem tökéletes. A kijelző készítésénél nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt a rugalmasság és a tartósság között, arról nem is beszélve, hogy a kijelző azon részén, ahol be lehet hajlítani a készüléket, gyűrődést is láthatunk.

Az LG most ezzel a problémával számolna le: a cég bejelentése szerint sikerült a kijelzőt védő anyagot fejleszteniük, amely olyan kemény, mint az üveg, ám olyan rugalmas, mint a műanyag. Hogy ezt a tulajdonságot elérjék, a cég egy speciális bevonattal látott el egy vékony réteg polietilén-tereftalát műanyagot. Az LG szerint ez az anyag sokkal keményebb és rugalmasabb, mint a jelenlegi megoldások.

LG Chem

A cég saját tesztjei szerint a bevonat még 200 ezer összecsukás-kinyitás után is képes megtartani a formáját. Ez a hétköznapi életben nagyjából 5 évnyi folyamatos használatot jelent például egy okostelefonnál.

Ha minden a tervek szerint halad, a vállalat 2022-ben megkezdi az új anyag gyártását. A végső cél, hogy ezt a laptopok, táblagépek és okostelefonok mellett más területen is használni lehessen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.