A bank- és hitelkártyák hátulján lévő mágnescsík több évtizedes technológia, ami a Mastercard szerint megérett arra, hogy végleg nyugdíjba küldjék. A kártyakibocsátó meg is lépi.
A Mastercard a következő években fokozatosan megszünteti a mágnescsíkok használatát a hitel- és betéti kártyáin, mivel az iparágban már kényelmesebb és biztonságosabb alternatívák is elérhetők – jelentette be a The Verge szerint a kártyakibocsátó vállalat kedden.
A Mastercard szerint az átállás Európában már 2024-ben megkezdődik, mivel ebben a régióban a mikrochippel rendelkező kártyák széles körben elterjedtek. Ezzel szemben az Egyesült Államokban, ahol az érintésalapú technológia bevezetése lassabban haladt, csak 2027-től állnak át a csíkmentes bankkártyákra.
A vállalat azt is közölte, hogy 2029-től már kizárólag olyan betéti és hitelkártyákat ad majd ki, amik nem rendelkeznek mágnescsíkkal, 2033-ra pedig végleg leszámolnak az évtizedek óta létező technológiával. Ez utóbbi egy csöppet sem túlzás, a mágnescsík ugyanis az 1960-as évek óta van jelen a bankkártyáknál.
Az elektronikus fizetés az 1990-es években vált biztonságosabbá, miután globálisan is elterjedt az EMV chipszabvány. Ez biztosította, hogy a kártyabirtokosok adatai a kártyákba épített kis áramköri chipekben tárolhatóvá váljon. A napjainkban elvégzett kártyatranzakciók 86 százaléka már az EMV-s chippel történik világszerte.
A Mastercard közleményében megjegyezte, hogy a világjárvány hatására robbanásszerűen nőtt az érintés nélküli fizetések száma, amelyeket a legtöbb modern okostelefon segítségével is végrehajthatnak a vásárlók.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.