A tudósok arra szeretnének választ kapni, ki lehet-e nyomtatni a helyszínen a Marsra és a Holdra szánt épületeket.
Régóta ötletelnek már azon a tudósok, hogy miként lehetne az élet számára biztonságos épületeket építeni a Marson vagy épp a Holdon. Ennek egyik lehetséges megoldása az lehet, ha 3D nyomtatással ott készülnének el az ezek felépítéséhez szükséges elemek, ez ugyanis jóval olcsóbb megoldás lenne, mintha a földi gyártás után kellene a helyszínre szállítani azokat.
Hogy mindez lehetséges-e, az egyelőre még a jövő zenéje, ám a NASA szakemberei hamarosan választ kaphatnak arra, mennyire élhető ez a fajta elképzelés. Az Universe Today beszámolója szerint az amerikai űrügynökség a legutóbbi ellátmánnyal egy speciális 3D-nyomtatót is eljuttatott a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére, amelynek feladata az lesz, hogy regolitból, vagyis a Mars és a Hold felszínén is megtalálható anyagból állítson elő különböző struktúrákat.
A most a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére jutó 3D nyomtató egy már meglévő rendszerrel együttműködve állítja majd elő a végterméket, amit aztán az ottani asztronauták vizsgálnak majd meg, hogy alkalmas lehet-e arra, hogy védelmet biztosítson a Földön kívüli zord körülményektől.
Ha a teszt sikerrel zárul, az már igen komoly lépés lehet a jövőbeni, Földön túli kolóniák kialakítására. Azt viszont egyelőre nem tudni biztosan, mikor vághatnak bele a tudósok a telepek építésébe.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.