Tech hvg.hu 2021. március. 24. 15:03

Már látszik, hogyan másolná le a Facebook az új sikeralkalmazást, a Clubhouse-t

A mérnökként dolgozó Alessandro Paluzzi a Facebook androidos alkalmazásának forráskódjába nézett bele, és érdekes dolgot talált ott.

Bár nem régóta használható a Clubhouse, az alkalmazás annál népszerűbb. A név egy különleges közösségi oldalt takar: a tagok beszélgetéseket hallgathatnak különféle témákban, a kínálat pedig folyamatosan változik, amelyet természetesen a beszélők által feldobott ügy is befolyásolhat. A Clubhouse-ra már Elon Musk is felfigyelt, aki egyenesen Vlagyimir Putyinnal folytatna rajta beszélgetést.

De nemcsak Musk érdeklődését keltette fel a szolgáltatás, a Facebook is élénken érdeklődik iránta. Olyannyira, hogy bő egy hónapja arról lehetett hallani: megcsinálnák a saját verziójukat. A projektről eddig nem sokat lehetett hallani, de most egy mérnöknek, Alessandro Paluzzinak köszönhetően egy kicsit tisztább lehet a kép.

Paluzzi a Twitterre töltött fel több képernyőképet arról, hogy miként nézhet ki a Facebook megoldása. Az újdonságot a közösségi oldal androidos alkalmazásának forráskódjában találta meg.

Ezek szerint a felhasználók egy Szoba létrehozásánál választhatnák ki, hogy videót, hangfelvételt, vagy élő, csak hangban folytatott beszélgetést szeretnének-e megosztani a közönséggel. Ahogy a TechCrunch megjegyzi: a messengeres szobák esetében jelenleg legfeljebb 50 embert lehet meghívni egy szobába, és azt nem úgy tervezték, hogy egy élő, nyilvános adást lehessen vele lebonyolítani. Ez azonban most változhat.

Paluzzi szerint a beszélgetéshez bárki csatlakozhatna anélkül, hogy meg kellene nyitnia a Messengerben a Szobák funkciót.

A Facebook a TechCrunch kérdésére megerősítette, hogy valóban tesztel egy ilyen funkciót, azt azonban nem árulták el, hogy mikorra lehet belőle kész termék, ahogy azt sem, élesítik-e majd valaha a megoldást.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.