Tech hvg.hu 2021. március. 16. 14:03

Íme az Apple új szabadalma: egy gyűrű

A jelek szerint az Apple szeretné, ha a virtuális valóság használata az eddigieknél sokkal kényelmesebb lenne.

A napjainkban elérhető virtuálisvalóság-eszközökkel van egy alapvető probléma: nem túl kényelmes a használatuk. Nem arról van szó, hogy túlságosan nehezek a szemüvegek: különböző méretű és kialakítású kontrollereket kell a kezünkben tartani ahhoz, hogy kapcsolatba tudjunk lépni a megjelenő elemekkel.

Emiatt nem mindig kényelmes vagy praktikus a használatuk, az Apple azonban már dolgozik a probléma megoldásán. Az AppleInsider szúrta ki azt a szabadalmi tervet, amellyel a cég jelentősen leegyszerűsítené a virtuális valóság használatát. Olyan gyűrűt terveztek, amely kiváltaná a kontrollereket. A lap által csak Apple Ringnek nevezett fejlesztésből a szabadalmi terv szerint többet is kellene viselni egyszerre, hogy működhessen a technológia.

AppleInsider

A leírás szerint a készülékkel nemcsak a különböző mozdulatokat ismerné fel a virtuálisvalóság-szemüveg szoftvere, de azt is, hogy mi van a felhasználó kezében. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha például az Apple ceruzáját fogja valaki, akkor a csukló érintésével például vissza lehetne vonni egy műveletet vagy a másik csukló megérintésével más beállítást előhozni.

Apple

Az elképzelést egyelőre csak ötletelés szintjén érdemes kezelni, hiszen nem biztos, hogy valaha is kész termék lesz belőle.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.