A klónozott feketelábú görény ugyanúgy viselkedik, mint a többi ilyen állat.
Amerikai tudósok sikerrel klónozták egy veszélyeztetett állatfaj, a feketelábú görény (Mustela nigripes) egy példányát. A művelethez egy már évtizedekkel korábban elpusztult görény génjeit használták. Ez utóbbiakat mindeddig fagyasztott állapotban tárolták a szakemberek.
Az Elizabeth Ann névre keresztelt ragadozó december 10-én jött a világra egy coloradói vadrezervátumban. Az állat semmiben sem tér el a “rendes” görényektől, a kutatók szerint ugyanolyan vad, mint a többi vadonélő példány.
A tudósok abban bíznak, hogy a technológiát más, a kihalás szélére sodródott állatfajok esetében is használni tudják. A kutatóknak már van is ötletük, mit hoznának így vissza: a vándorgalambot (Ectopistes migratorius).
A feketelábú görények az 1960-as évekig kifejezetten nagy számban fordultak elő Észak-Amerikában, ám a zsákmányállatuk, a prérikutya fokozott irtása miatt egyre kevesebb lett belőlük. Az eltelt években számos akció keretében igyekeztek bővíteni a megmaradt populációkat. A programok nagy részt sikerrel zárultak, ám az újonnan létrejött kolóniák többsége csakis emberi beavatkozással tartható fenn.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.