A Szaturnusz Titan nevű holdjáról már korábban megállapították a kutatók, hogy a felszínén sok a szerves anyag, emiatt pedig drónt küldenének az égitesthez. Erre azonban még néhány évet egészen biztosan várni kell.
A NASA több ambiciózus projektet is szeretne megvalósítani a következő néhány évben. Amellett, hogy az amerikaiak újra embert küldenének a Holdra, elindulhat a Mars felé az első olyan űrhajó, ami már egy helikoptert is vinne magával. Repülő szerkezetet azonban nemcsak oda, hanem a Szaturnusz Titan nevű holdjára is szeretnének küldeni.
A Dragonfly névre keresztelt projektről még 2017 végén lehetett először hallani, és már akkor arról szólt a fáma, hogy az évtized közepén, 2025-ben indulhat útjára az egység. Azóta ezt már módosították, és 2026 lett az új céldátum, most azonban újra változtatni kényszerült a menetrenden a NASA.
Az amerikai űrügynökség a koronavírus-járványra hivatkozva újabb egy évvel tolta el a küldetés indítását, vagyis a jelenlegi tervek szerint 2027-ben startol el a misszió.
Ha minden az elképzelések szerint alakul, a Dragonfly kilenc éven át teljesít majd küldetéseket a Titan felszínén, ahol számos mérést végez majd el. Ha sikerrel jár, az a Földön kívüli élet kutatásában is előrelépést jelenthet. A kutatóknak még 2019 végére sikerült feltérképezniük a holdat, és arra jutottak, hogy nagyon sok szerves anyag van a felszínén.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.