Tech hvg.hu 2020. április. 24. 13:03

Összefogtak a NASA mérnökei, 37 nap alatt kifejlesztettek egy új lélegeztetőgépet

A NASA mérnökei egy olyan lélegeztetőgéppel álltak elő, amely nagy segítséget jelenthet a koronavírusos betegek kezelésében.

Az elmúlt két hónapban a világ minden táján összedugták a fejüket a mérnökök, hogy kitalálják, hogyan lehetne gyorsan és olcsón előállítható, ugyanakkor hatékony lélegeztetőgépet készíteni. Így tett a NASA néhány szakembere is, akik 37 nap alatt készítették el a saját verziójukat.

A Vital névre keresztelt eszköz egyelőre az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) hitelesítésére vár, ám a NASA mérnökei szerint a készülék nagy segítséget nyújt majd a koronavírus-fertőzöttek kezelésében.

NASA

Michael Watkins, a NASA Jet Propulsion Laboratory vezetője a Mashable-nek úgy nyilatkozott, a szerkezet ugyanúgy segíti a betegek légzését, mint a jelenleg a kórházakban található eszközök, vagyis az oxigént szállító csövet be kell helyezni a beteg légcsövébe, hogy eljusson a tüdőhöz a levegő. A szakember kiemelte, a Vitalt nem arra tervezték, hogy kiváltsa a jelenlegi lélegeztetőgépeket.

[Igencsak meglepődtek az orvosok, amikor meglátták Elon Musk lélegeztetőgépeit]

Három-négy hónapos működésre, és kifejezetten a koronavírusos betegek számára terveztük, hogy kisegítse a kórházi infrastruktúrát

– emelte ki a szakember.

A Vital különlegessége ugyanakkor abban rejlik, hogy könnyen elérhető anyagokból épül fel, de nem olyanokból, amit a hagyományos lélegeztetőgépek gyártásához is használnak, vagyis azok készítését nem lassítja a Vital összeszerelése.

[1600 forintos számítógép működtetheti a lélegeztetőgépeket]

A szakemberek jelenleg azon dolgoznak, hogy összegyűjtsék azokat a cégeket, amelyek megkezdenék a gyártását.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés