Tech hvg.hu 2019. november. 22. 11:17

Törölték a marsi rovarokról szóló közleményt

Véletlen? Aligha!

Az Ohiói Egyetem tette közzé korábban William Romoser elismert rovarkutató tanulmányát arról, hogy a Marson ízeltlábúak, sőt hüllők is élhettek, vagy élnek ma is.

A szöveget az egyetem most eltávolította Romoser kérésére.

A tudós a NASA marsjáróinak fotói alapján állította, hogy a bolygón rovarok maradványai láthatók, emellett egy kígyó fosszíliáját is azonosította.

Romoser állításai nagy visszhangot keltettek, maga a NASA is cáfolta a "felfedezést", és számos kutató is szót emelt ellene. Többen arról beszéltek, hogy Romoser, aki egész életében rovarokkal foglalkozott, valószínűleg bármibe belelátja kedvenc állatait, így hallucinálhat bogarakat a marsi fotókra.

A NASA azt is említi, hogy a Marson nincs elég oxigén összetett, többsejtű állatok eltartásához.

Az egyetem közleménye szerint Romoser maga döntött úgy, hogy nem szeretne a nyilvánosság előtt többet nyilatkozni az ügyről, és ő kérte a dolgozat eltávolítását.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.