Tech hvg.hu 2019. november. 18. 08:03

Azt mondják, nem lesz baj: 2 nap múlva egy 610 méteres aszteroida suhan el a Föld mellett

A számítások szerint a 2016 SF6 ugyan a veszélyes aszteroidák csoportjába sorolható, de még így is kellő távolságra lesz a Földtől.

Az év végéhez közeledve az univerzum tartogat még egy fontos eseményt: NASA szakemberei szerint november 20-án halad majd el a Föld mellett a 481394 (2016 SF6) kódnéven ismert aszteroida, amelynek átmérője nagyjából 610 méter. Az égitest 0,029 csillagászati egységre közelíti majd meg a bolygónkat.

A szám és a tudományos besorolás alapján azt gondolhatnánk, hogy egy veszélyes találkozásról lesz szó, de azért ez nem így van. Bár a NASA is veszélyes objektumként kezeli az aszteroidát, az 1 csillagászati egység a Nap és a Föld átlagos távolságát jelenti, így a számítások szerint november 20-án nagyjából 4,3 millió kilométerre lesz tőlünk a szikladarab – írja a BGR.

Hubble Space Telescope / ESA

A kutatók nagyjából egy évtizede fedezték fel az aszteroidát, ami méretét tekintve el nem tudná ugyan pusztítani a Földet, de egy esetleges becsapódással súlyos károkat okozna. Szerencsére most ilyesmi nem fenyeget. A 2016 SF6-nál jóval veszélyesebb aszteroidák is léteznek, amelyek közül némelyik még a Föld–Hold távolságnál is közelebb merészkedik hozzánk.

A kőzet a számítások szerint több száz év múlva tér majd újra vissza a bolygónkhoz, így emiatt egyelőre nem kell izgulni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.