Videó: fényes tűzgömbként égett el Oroszország egén egy aszteroida
Látványos jelenség világította be az oroszországi Jakutföld egét, amikor egy 70 centisre becsült aszteroida égett el a légkörben.
Látványos jelenség világította be az oroszországi Jakutföld egét, amikor egy 70 centisre becsült aszteroida égett el a légkörben.
A Niagara-vízesésnél 2022-ben tűzgömbbé váló 2022 WJ1 átmérőjét az általa visszavet fény mennyisége alapján határozták meg, és igen érdekes eredményre jutottak az amerikai kutatók.
Kínai kutatók szerint hatékonyabban lehetne kihasználni az űr által kínált erőforrásokat, ha a mikrogravitációs környezethez alkalmazkodni tudó robotokat használnának. Ennek eredménye lett az első űrbéli robotmacska.
Amerikai kutatók szerint a Föld gravitációja alaposan megdolgozhatja az Apophis nevű aszteroida felszínét, amikor 2029. árpilis 13-án elrepül a Föld mellett.
Régóta foglalkoztatja már a tudósokat, hogy a Földet eltaláló meteoritok vajon honnan származhattak. Összességében több ezer űrkőzetet találtak már, ám csupán 6 százalékuk forrása volt ismert. Ez az arány azonban most 70 százalékra ugrott fel.
Túlélte a Nap közelségét a Tsuchinshan-ATLAS nevű üstökös, így hamarosan ismét látható lesz a nyugati égbolton. A horizont környékén bukkan majd fel, a legjobban október 20-án lehet majd látni.
Skót kutatók Afrika partjainál bukkantak egy 8,5 kilométer széles kráterre, ami a mérések alapján 66 millió évvel ezelőtt keletkezett. Épp akkor, amikor a dinoszauruszok kipusztultak.
Amerikai kutatók egy speciális kísérlettel bizonyították be, hogy szükség esetén egy atombomba is segíthet abban, hogy a Földet fenyegető aszteroidát más pályára térítsék.
Pirkadat előtt érdemes lesz az égre nézni a következő időszakban: olyan üstököst láthat majd, amiről még az ükunokáinak is úgy mesélhet, mint amit ők sem fognak látni. Legközelebb ugyanis csak újabb 80 000 év múlva lesz majd látható a Földről.
Ausztrál kutatók szerint nem véletlen, hogy 466 millió évvel ezelőtt nagyon sok meteorit épp a Földnek ugyanazon pontjába csapódott be – ez járulhatott hozzá az eddigi legdurvább jégkorszak kialakulásához. A szimulációk ezt a feltételezést igazolják.
Hamarosan a Föld közelébe kerül az 2024 PT5 kódjelű aszteroida, aminek pályáját a Föld gravitációja módosítja.
Mintegy 63 360 km/h sebességgel érkezett meg a Földhöz a 2024 RW1 kódjelű aszteroida, ami méreténél fogva nem tudott kárt tenni a bolygóban.