Tech hvg.hu 2019. október. 24. 10:33

Firefox böngészőt használ? Frissítsen rá, van benne néhány érdekesség

A Mozilla elkészítette a Firefox böngésző 70-es verzióját, amelyben például azt is megnézhetjük, hányszor próbáltak meg leselkedni utánunk a weboldalak, és ehhez milyen módszert használtak.

A Mozilla még júniusban rukkolt elő azzal a megoldással, amellyel a felhasználók adatait szeretné nagyobb biztonságban tudni. Ez volt az úgynevezett Enhanced Tracking Protection nevű funkció, ami azt az ezernél is több, harmadik fél által készített nyomkövető algoritmust blokkolja, amelyet a nyílt forráskódú, követés elleni védelmet kínáló Disconnect állított össze. A Firefox fejlesztői a debütálás után sem álltak le a munkával, így most egy újabb funkcióval tudtak előállni.

A böngésző legújabb frissítésében egy olyan felületet kapott a fent említett funkció, melyen részletezik, pontosan hogyan védi a felhasználó adatait a böngésző. A Firefox 70 letöltése után vagy a címsor bal oldalánál található pajzs ikonra kattintva, vagy a jobb felső sarokban található menünél az Adatvédelem opciót kiválasztva nézhetjük meg a jelentést, hogy miként dolgozott a böngészés során a Firefox védelme.

Mozilla

A böngésző napi jelentést készít a követők blokkolásáról, és részletezi is, hogy melyik pontosan mit jelent. A fejlesztőknek köszönhetően így megnézhetjük

  • a közösségimédia-követőket,
  • a webhelyek közötti nyomkövető sütiket,
  • a nyomkövető tartalmakat,
  • az ujjlenyomat-készítőket, valamint
  • a kriptobányászokat

hány alkalommal tiltotta le a beépített algoritmus.

Az új felületen nemcsak azt állíthatjuk be, hogy a védelem milyen erős legyen, de közvetlenül hozzáférhetünk a Lockwise nevű jelszókezelőhöz, amihez szintén készített néhány újdonságot a Mozilla. Ilyen például az erősjelszó-generátor, de azt is megmutatja, ha egy adatszivárgás miatt esetleg szükséges a jelszavak lecserélése.

Ha kíváncsi a Firefox újdonságaira, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.