15 év után kikerül egy funkció a Firefoxból
Haszontalanná vált, eltávolítja a Firefox böngészőből a ne kövessenek-funkciót a Mozilla. Van azonban egy hasonló, hatékonyabb alternatíva.
Haszontalanná vált, eltávolítja a Firefox böngészőből a ne kövessenek-funkciót a Mozilla. Van azonban egy hasonló, hatékonyabb alternatíva.
Egy, a motorháztető alatt végzett javítás óriási sebességnövekedést hozott a Mozilla Firefox felhasználóinak.
Újabb haladékot kapnak azok, akik még mindig Windows 7/8/8.1 operációs rendszeren használják a Firefoxot: a böngésző újabb fél évig kapni fog biztonsági javításokat.
Bár a Microsoft már az összes szöget beverte a Windows 7, 8 és 8.1 koporsójába, a Mozilla kitart az elavult rendszerek mellett, és közölte: továbbra is frissülni fog rajtuk a Firefox böngésző.
Egy csapásra két, a YouTube-lejátszást érintő problémát orvosol a Firefox böngésző frissítése.
Egy szoftvermérnök egyenesen sportot űz abból, amit legtöbben memóriájuk kiterjesztéseként csinálnak: ez az érdekesnek ítélt weboldalak nyitva tartása későbbi elolvasás céljára.
A tavaszi nagytakarítás közben a mobilokról sem érdemes megfeledkezni. A böngészés közben a háttérben összegyűlt adatok jelentős része szemét, amitől könnyen meg tudnak szabadulni az androidosok. Mutatjuk, hogyan.
Ha böngésző, akkor Chrome és Firefox – nem is annyira régen még ez volt a sorrend. Mostanra sok minden megváltozott, előretört a Microsoft Edge, a Firefox pedig folyamatosan szorul vissza, sőt van, ahol már az egykor szebb napokat látott böngésző végnapjairól beszélnek.
Egy sor problémát orvosol a Firefox legújabb frissítése, melyek mind bosszantóvá tehették a böngészést.
Különös hiba ütötte fel a fejét egyes felhasználóknál: a YouTube csak több másodperces várakozást követően tölt be. Van, aki egy olyan sort is talált a platform kódjában, ami szándékosan lassíthatja a betöltést – a YouTube szerint azonban csak a reklámblokkolók ronthatják az élményt.
Apróságnak tűnhet, mégis bosszantó hiba volt a Mozilla böngészőjében évtizedeken át, melyet egyszer sem javítottak. Ez azonban most megváltozott, a 119-es, hamarosan érkező változatban már javítva lesz egy olyan fiatal közreműködésének köszönhetően, aki a hibajegy nyitásakor még csak alig hároméves volt.
A címben feltett kérdésre nem egyszerű a válasz. A mai böngészők ugyanis már gyorsak, viszonylag takarékosan bánnak a memóriával, és sok kiegészítőt tölthetünk le hozzájuk. Az alábbiakban megmutatjuk, mit és hogyan kínálnak ezek a böngészők, így nyújtva némi segítséget a választáshoz.