Tech hvg.hu 2019. július. 29. 00:03

Van egy újdonság a DIGIMobilnál: 0-5 forintért lehet telefonálni már külföldről is

Elindította roamingszolgáltatását a Digi. A negyedik mobilszolgáltató ügyfelei így már külföldről, több országból is hazatelefonálhatnak.

A Digi június 26-tól hatályos általános szerződési feltételei szerint a roaming, azaz a hazai előfizetők külföldi mobilhasználata kapcsán a belföldi díjszabáshoz hasonlóan alakulnak a percdíjak: ha valaki külföldről hív digis számot, az 0 forintos percdíjjal találkozik majd, más hazai szolgáltatók ügyfeleit pedig percenként 5 forintért lehet külföldről hívni. Az sms-ezés darabára digis számra 5, minden más számra 21 forint.

Egy megabájtnyi adatforgalom ára 0,488 forint, ami azt jelenti, hogy 1 GB külföldi mobilnethasználat 500 forintba kerül.

A Digi külföldi szolgáltatása jelenleg csak egyetlen zónában érhető el, ami az uniós országok mellett az azokhoz kapcsolódó területeket tartalmazza. A vállalat szabályzata értelmében ügyfeleik az alábbi országokban tudnak roamingolni: Ausztria, Azori szigetek, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Francia Guyana, Gibraltár, Görögország, Guadeloupe, Hollandia, Horvátország, Izland, Írország, Kanáriszigetek, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Madeira, Málta, Martinique, Mayotte, Monaco, Nagy-Britannia, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Reunion, Románia, Szent Márton-sziget, Sint Maarten, Szlovákia, Szlovénia, Spanyolország, Svédország, Vatikán.

A DIGIMobil hazai elérhetőségéről ide kattintva olvashat.

Ha értesülni szeretne a Digi újításairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.