Zsiráf úgysincs rajta. Vagy ha mégis, nagyon fázik.
A Szaturnusz holdjára, a Titánra küld szondát az amerikai űrügynökség. A NASA bejelentése szerint a Dragonfly (Szitakötő) 2026-ban indulna, és 2034-ben, nyolc év utazás után érkezne meg.
A szerkezet négy forgószánnyal repülne a Titán légkörében, így több ígéretes területet is meglátogathat. Landolás után műszereivel életre utaló jeleket fog keresni.
A Titán légköre négyszer sűrűbb a Földénél, így az atmoszférikus repülés hatékony módja a közlekedésnek. A légkör jelentős részben nitrogénből áll, a felhők és a csapadék pedig metánból. A hold energiaháztartása és a jelen lévő anyagok hasonlóak a Föld korai időszakához, amikor az élet kicsírázott bolygónkon. Ugyanakkor a Szaturnusz távolsága miatt a hold felszíni hőmérséklete körülbelül -180 fok, szóval zsiráfokra vagy banánra nem nagyon kell számítani.
A küldetést csaknem három éves időtartamra tervezik. A kijelölt célterületek között vannak dűnék, kráterek és olyan helyek, ahol víz jelenléte gyanítható.
A Dragonfly útitervének elkészítésében kulcsfontosságú volt a Cassini szonda 13 éves működése során szerzett tudás. Ennek köszönhetően lehet kiválasztani a lehető legnyugodtabb időjárást és helyszínt a landoláshoz, valamint a tudományos szempontból izgalmas területeket.