Tech hvg.hu 2019. április. 24. 15:33

33 214 milliárd forintnyi összeget költ el a Samsung, hogy övék legyen a világ legjobb processzora

A Samsung 10 év alatt válna a processzorok királyává, erre pedig nem sajnálják a pénzt. Kérdés, megtérül-e valaha a befektetésük.

A Samsung nagyon szeretné, ha ő gyárthatná a világ legerősebb processzorait, a cél elérése érdekében pedig kész egy igen jelentős összeget is a fejlesztésre fordítani. A dél-koreai cég a Bloomberg beszámolója szerint nemrég jelentette be, hogy 10 éves távlatban mintegy 116 milliárd dollárt, vagyis nagyjából 33 214 milliárd forintot költ kutatás-fejlesztésre.

A Samsung a memóriachipek gyártása terén már így is elsőséget élvez a globális versenyben, még az Apple is tőlük vásárol az iPhone-okhoz. A cég bejelentése azt is jelenti, hogy valójában a tajvani TSMC-vel (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) kívánják felvenni a versenyt. Ez az a vállalat, amely például az Apple számára is elkészíti a cupertinói cég saját tervezésű és fejlesztésű processzorait. De mindez a Qualcommnak is egy üzenet, ezek szerint ugyanis a Samsung hosszú távon már nem akar Snapdragonokat tenni a csúcsmobiljai amerikai verzióiba.

A Huaweinek és az Apple-nek egyébként már bejött, hogy házon belül fejlesztettek processzorokat: a Kirin 980 vagy az A12 Bionic ott dobog a Huawei P30 Pro és az iPhone XS készülékekben. A Samsung Exynos chipjeivel szintén találkozhattunk már, de ezek rendszerint alulmaradnak a riválisokkal szemben.

Hogy a Samsung óriási befektetése végül megtérül-e, azt most még megjósolni is nehéz lenne. Az biztos, hogy a 116 milliárd dollárral nemcsak technológiai értelemben fejlődik majd a cég, de nagyjából 15 ezer új munkahelyet is teremt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.