Tech hvg.hu 2019. április. 16. 15:33

Íme a legfontosabb adatok a párizsi Notre-Dame-ról – infografika

A Statista egy rövid infografikában foglalta össze, mi mindent érdemes tudni a párizsi Notre-Dame-ról.

Komoly károk keletkeztek a hétfő esti tűzvész miatt a párizsi Notre-Dame-ban. Az épp restaurálás alatt lévő épület tetőszerkezete a lángok miatt beomlott, huszártornya pedig összedőlt. Hogy mikorra lehet majd helyreállítani az épületet, és ennek munkálatai mennyibe fognak kerülni, egyelőre senki sem tudja, az viszont biztos, hogy nagyon komoly munka vár a szakemberekre. Ahogy az is, hogy jó ideig nem lehet majd meglátogatni sem az épületet, sem a környéket, így aki eddig nem látta, annak most csak ezek a videók tudják megmutatni, milyen volt a tűz előtt.

A Notre-Dame-ról a Statista is megemlékezett, egy látványos infografikában szedték össze az épülettel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Statista

A katedrális építését 1163-ban kezdték meg, a két tornyot 1240-1250-ben fejezték be, melyek magassága 96 méter. A hossza 128, a szélessége (a kereszthajó hossza) pedig 48 méter, harangok összesen több mint 35 tonnát nyomnak.

A szintén súlyos károkat szenvedő orgonának összesen 7374 sípja van. Az épületet évente nagyjából 13 millió látogató keresi fel.

A Notre-Dame-ot IV. Fülöp francia király nyitotta meg 1302-ben. 1715-ben ide szállították XIV. Lajos beleit, 1804-ben pedig itt koronázták császárrá Napóleont. Victor Hugo A párizsi Notre-Dame című regénye nem sokkal később, 1831-ben jelent meg.

A székesegyházban pusztító tűzvészről szóló további cikkeinket itt érheti el.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.