Visszavitték a töviskoronát a Notre-Dame-ba
A tűzvész idején kimentett töviskoronát körmenetben vitték a székesegyházba.
A tűzvész idején kimentett töviskoronát körmenetben vitték a székesegyházba.
A baloldali szövetség megbontásával hozna össze támogató többséget a nemzetgyűlésben a francia államfő. A szélsőjobb viszont nem állna meg a kormányfő megbuktatásánál, Marine Le Pen az elnöki posztra tör.
A párizsi katedrális harangjának hangjával elkezdődött az öt éve egy tűzben majdnem elpusztult, azóta újjáépített Notre-Dame megnyitóünnepsége. Kövesse velünk!
A tűzvésznél is veszélyesebb vallásellenesség és az érdektelenség pusztította el kis híján a Notre-Dame-ot kétszáz éve. A megsemmisüléstől egy becsvágyó uralkodó, egy romantikus regényíró és pár száz borospalack mentette meg. A 2019-ben kigyulladt, és újjáépített katedrálist december 7-én, alábbi cikk megjelenésének napján adják át.
Az újjáépítés csúcspontjának azt a pillanatot tartja Philippe Villeneuve, a Notre-Dame főépítésze, amikor a nyolcméteres kereszt felkerült a katedrális legmagasabb pontjára. A tűzvésszel tudatosodott benne, mit jelent a párizsi Notre-Dame, a gótika mesterműve a világ számára, mondja a HVG-nek adott interjúban.
Az eseményen Joe Biden jelenlegi amerikai elnök felesége is részt vesz.
December 7-én nyitják újra a 2019 áprilisában leégett Notre Dame-ot. A felújítás eredeti, középkori technológiával is zajlott. Évente 14-15 millió látógatóra számítanak.
A megnyitó ünnepségre hírességeket és politikusokat várnak. A nagyközönség ezt követően látogathatja majd újra az épületet.
Van, aki már bent járt a tűzvész után újjáépített székesegyházban.
A megmaradt összeget állagmegóvásra fordítják majd.
Számos államfőt várnak a megnyitóra.
Egy 1560-ban elhunyt francia költő és lovas lehet a Notre-Dame egyik ólomszarkofágjában, állapították meg francia régészek.