Tech hvg.hu 2018. augusztus. 26. 08:03

Részletes teszt: mit ér egy telefonban a vízhűtés?

Korszerűbb hűtési technikai igyekszik csillapítani a Samsung Galaxy Note9 hőmérsékletét, amelyet hathatós tesztnek vetettek alá a Tom’s Guide munkatársai, hogy kiderítsék, mit ad a gyakorlatban.

Ma már nem újdonság, hogy a mobileszközökben is vízhűtés igyekszik elvezetni a működés közben kitermelt hőmennyiséget. Ilyen technikával büszkélkedik a csak nemrég bemutatott Note9 is, ám a Samsung ígérete szerint ez utóbbi készülékben egy fejlettebb, ezáltal teljesítményben is jobb egység dolgozik.

A Tom’s Guide munkatársai ebbe nem is tudtak belekötni, a tüzetesebb vizsgálatkor azonban kiderült: az új modul korántsem jelent akkora pluszt, a telefon által produkált hőmennyiség gyakorlatilag azonos értékeket mutatott, mint az elődnél, a Note8-nál mért számadatok.

A portál szakemberei egy másik tesztet is elvégeztek, amely során egy, a nyári melegtől átforrósodott felületre helyezték ki a mobilt egy iPhone X és egy Note8 mellé, és mindhárom telefonon ugyanazt a speciális programot, a 3DMark Slingshotot futatták le. Az app különlegessége, hogy a vizsgálat alatt a készülékek processzorát maximális terhelésre állítja, egészen addig, míg a mobilokba épített biztonsági funkció le nem állítja az eszközöket.

A tavalyi és az idei Note esetében ez 17 és fél percbe telt (54 Celsius-fok), míg az iPhone kicsivel hamarabb, 14,5 perc után (51 Celsius-foknál) adta meg magát.

A tesztek egy másik érdekessége, hogy az új mobil többször ugyanolyan melegnek érződött az alkalmazások használatakor, mint amilyen a Note8 is volt a hasonló tortúrák során. Mindez persze nem azt jelenti, hogy a vízhűtés felesleges fejlesztés volna, sőt, sokkal inkább egyfajta golyóálló mellényként fogható fel, még egy védelmi vonalnak, amely, ha látványos eredményekkel nem is rendelkezik, a jelenléte mindenképp megnyugtató.

Balogh Csaba

És ha már teszt: a PhoneArena szakírói közben az új DeX dokkolót is szemügyre vették, és örömmel jelentették, hogy abszolút alkalmasnak találták a telefont számítógéppé alakító eszközt, már ha az ember alapvető feladatokat kíván vele elvégezni. Csodát ugyanakkor ettől sem kell/szabad várni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.