Tech hvg.hu 2018. augusztus. 17. 10:03

Meddig bírja egy töltéssel? Tesztelték a Samsung Galaxy Note9 akkumulátorát

Egész napig tartó hálózatfüggetlen működési időt ígér a Samsung új csúcstelefonjánál. Az egyik weboldal szerkesztői ki is próbálták, mit jelent ez az ígéret.

4000 mAh-s akkumulátort pakolt a Samsung új csúcsmobiljába, és ez már tekintélyes kapacitás. Egész napos akkus üzemidőt ígér mellé, azonban a Phone Arena tesztelői úgy gondolták, inkább személyesen győződnek meg arról, mi is igaz ebből, hogyan teljesít a Galaxy Note9 akkumulátora. Akku-tesztjükben a tipikus telefonhasználat energiafogyasztását modellezték, a kijelző 200 nites fényességénél.

A tavalyi Note-modell, a Note 8-as „csak” 3300 mAh-s akkut kapott, és ez az eredményen is meglátszódott: 14 százalékkal jobban teljesített a Note9, 4 perc híján 9 óráig bírta a terhelést. Hasonlóan jó az akkuja a Google Pixel 2 XL-nek (8 óra 57 perc), az igazi bajnok azonban vitathatatlanul az iPhone 8 Plus a maga 10 óra 35 perces akkus működési idejével. Nem kicsit árnyalja a képen, hogy az általunk – nem ilyen jellegű, hanem mindennapi használat során – tesztelt Huawei Mate 10 Pro és P20 Pro nincs a listában, pedig ezek több más mérésben is bőven túlteljesítik az Apple nagyobb készüléke által biztosított üzemidőt is.

Phone Arena

Persze az sem mindegy, hogy mennyi idő alatt feltölteni egy lemerült akkut, úgyhogy a tesztelők ezt is vizsgálták. A Galaxy Note9 ebben a tesztben is jól teljesített: 1 óra 49 perc alatt érte el a százszázalékos töltöttséget a teljesen lemerült akku.

Phone Arena

Amennyiben kíváncsi arra, hogy az ön telefonja hogyan teljesítene ezekben a tesztekben, menjen a Phone Arena oldalára, és a grafikonok alatt az Add Phone feliratra kattintva válassza ki a saját modelljét.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.