Tech hvg.hu 2018. május. 03. 10:03

Kirúgtak egy Facebook-alkalmazottat, miután kiderült, hogy belsős hozzáférését arra használta, hogy nők után leskelődjön

Azonnal menesztette a Facebook biztonsági részlegének egyik fejlesztőjét, miután kiderült, hogy az alkalmazott a belsős hozzáférésével megszerzett információkat arra használta, hogy egy randizós alkalmazáson keresztül nők után kutasson.

A jelek szerint egy Facebook-alkalmazott nemcsak munkájához használta fel a közösségi oldal adatbázisában található személyes információkat, hanem arra is, hogy a népszerű Tinder alkalmazásban "stalkoljon", vagyis nézegessen nőket, leskelődjön utánuk.

Az esetről beszámoló Gizmodo szerint az azóta kirúgott alkalmazott egy meg nem nevezett biztonsági mérnök volt, aki a kiszemelteknek üzeneteket is küldött, az egyikben pedig hencegve mesélt arról, hogy professzionális szintű stalker hírében áll. Minderre Jackie Stokes, a Spyglass Security nevű cég alapítójának egyik ismerőse útján derült fény, miután Stokes a Twitteren arról számolt be, hogy az ismerős néhány hátborzongató üzenetet kapott egy valakitől, aki a közösségi oldal egyik alkalmazottjaként mutatkozott be neki. Az ügyről ezután értesültek a Facebooknál.

Az üggyel kapcsolatos közlemény szerint a Facebook szigorú irányelvekkel és technikai korlátozásokkal rendelkezik, az alkalmazottak így csak olyan adatokhoz férhetnek hozzá, amelyekre szükségük van a munkájuk elvégzéséhez. Ilyen például, mint azt a Gizmodo kérdésére írták, a hibák kijavítása, illetve az ügyfélszolgálati problémák kezelése. Akik pedig visszaélnek a fentiekben taglalt szabályokkal, azokat haladéktalanul elbocsátják.

Azt nem tudni, hogy a kirúgott személy ellen indult-e valamilyen eljárás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.