Tech hvg.hu 2017. december. 20. 08:03

Szinte mindenki rosszul használja otthon a tv-t – ha így állítja át, sokkal jobb lesz a kép

A készülékek többsége sokkal több képkockát akar megjeleníteni másodpercenként, mint amennyivel rögzítik azt a készítők, így a végeredmény meglehetősen irritálhatja a szemet. Egy szakember elárulta, mit kell beállítani a tévékészüléken, hogy jobb legyen a kép.

A boltban kapható televízióknak van egy különlegességük. Bár a legtöbb esetben egy demó felvéte fut rajtuk, ami képes megmutatni a készülék "erejét", ha egy filmet játszanak le rajta, az valahogy sosem néz ki túl jól. A kép mintha szaggatna, nem olyan, mint amilyennek lennie kellene. A miértre Stranger Things 2 című sorozat készítői világítottak rá.

Matt és Ross Duffer szerint azért egész a rosszul beállított készülékek miatt van így – mondták a Vulture-nak adott interjúban. A készülékek ugyanis figyelik a lejátszott felvétel képkockaszámát, és ha az kisebb, mint amit a televízió lejátszani képes – ami általában 60, 120 vagy 240 Hz –, akkor a videót automatikusan "kiegészíti". Mindez azt jelenti, hogy extra képkockákat adnak a filmhez.

Ez viszont azért is probléma, mert a legtöbb filmes régi (24 Hz-es) filmre forgat, ami miatt a televízión nagyon rosszul fog kinézni a felvétel. Matt Duffer szerint a produkció, amibe rengeteg pénzt ölnek a készítők, végül úgy fog kinézni, mintha telefonnal vették volna fel az egészet.

A filmes szerint ugyanakkor van megoldás a problémára: lépjünk be a készülék menüjébe, és kapcsoljunk ki lényegében minden olyan opciót, amiben a "motion", azaz mozgás szó szerepel. Ez segíthet kiküszöbölni, hogy a televízió "túlbuzgó" módon elmaszatolja a filmet.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.