Abban ma már semmi meglepő sincs, hogy valamelyik fotónkból festmény születik a mesterséges intelligencia közreműködésével. Annál érdekesebb viszont ennek az ellenkezője.
Talán emlékeznek még a Prismára: a tavalyi év egyik legnépszerűbb alkalmazása volt az átlagos fotókból festményt varázsoló app.
A Kaliforniai Egyetem (Berkeley) kutatói viszont ennek épp a fordítottjával kísérleteznek, festményeket alakítanák át fotókká, például Monet ismert műveit. Természetesen ehhez is mesterséges intelligencián alapuló szűrőket használnak, és az eredmény valóban reális.
Egyébként ezzel a technikával nemcsak festményeket alakítanak át, hanem különféle objektumokat alakítanak át egy másikká, például egy almáét egy naranccsá, egy lóét egy zebrává, de még arra is van lehetőség, hogy megmutassák, milyen egy téli táj nyáron, illetve fordítva.
Egyelőre még nem tudni, milyen területeken lehet majd kamatoztatni az eddigi igen meggyőző eredményeket felmutató technológiát, az mindenesetre már kiderült, hogy a mélységélesség javításában sokat segíthet.