Tech hvg.hu 2017. január. 26. 18:59

Ez az igazi siker: több mint 400 ilyen telefont vettek másodpercenként

India történetének legnagyobb volumenű okostelefon-eladásáról hallani. A boldog gyártó nem más, mint a Xiaomi.

A Xiaomi tájékoztatása szerint mindössze 10 perc alatt 250 ezer darab Redmi Note 4 okostelefon talált gazdára Indiában. A kínai cég tehát tovább erősíti pozícióit a dél-ázsiai országban – korábban itt a Redmi Note 3 volt a legkeresettebb okostelefon, a múlt évben 3,6 millió darabot adtak el belőle. Most azonban úgy tűnik, az utódja még nála is sikeresebb lehet.

Persze a Redmi Note 4, amelynek legolcsóbb változata nem egészen 150 dollárba (körülbelül 43 ezer forintba) kerül, vitathatatlanul jobb telefon, mint az elődje. Szebb képeket készítenek a kamerái, hosszabb az akkumulátoros üzemidő, jobb a kijelző és a hangminőség.

GSM Arena

Három különböző tárkapacitással rendelhető: a legkisebb a 2 GB RAM/16 GB belső tárhelyes modell, a középkategóriás készülékbe 3 GB RAM és 32 GB tárhely kerül (az ára 165 dollár, azaz mintegy 48 ezer forint), míg a legdrágább változat 4 GB RAM-mal és 64 GB natív tárhellyel érkezik (190 dollár; 55 ezer forint). Mindhárom modellben Qualcomm Snapdragon 625 chipkészlet teljesít szolgálatot.

A Xiaomi egyébként mintegy két és fél éve van jelen Indiában, és úgy tűnik, hogy a legnépszerűbb telefonmárka lesz az óriási országban. És bár a kínai cég hangot adott annak, hogy többé nem oszt meg értékesítési adatokat, azt azért januárban nyilvánosságra hozta, hogy a múlt évben egymilliárd dolláros bevétele származott Indiából.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.