Tech hvg.hu 2016. május. 25. 09:01

4 tény a facebookozókról, ami jó eséllyel önre is igaz

Már többen olvassák a Facebook hírfolyamát, mint a Bibliát.

Hogy a Facebook mennyire fontos tényező a Facebook, azt a Marketwatch által összegyűjtött statisztikák mutatják meg igazán. Az adatok az amerikai felhasználókra vonatkoznak, de aligha lövünk mellé, ha azt állítjuk, hogy nagyjából ugyanez a helyzet itthon is.

1. Többen, gyakrabban olvassák, mint a Bibliát. Gallup felmérése szerint szerint az amerikaiak 37 százaléka szokta naponta vagy hetente olvasni a Bibliát. Ezzel szemben a Pew Research Center szerint a megkérdezettek 56 százaléka hetente legalább egyszer ránéz a hírfolyamára.

Fazekas István

2. Minden negyedik amerikai a wc-n is facebookozik. Az AISMedia 500 főt kérdezett meg az erre vonatkozó szokásról. Hogy ez mennyire sok, azt az mutatja meg igazán jól, hogy a felmérések szerint az amerikaiak harmada viszi magával a mobilját a mellékhelyiségbe.

3. A felhasználók annyi időt töltenek a Facebookon, mint amennyit saját magukra fordítanak. Zuckerberg szerint az átlag amerikai naponta 40 percet időzik a közösségi oldalon, ami a felmérések szerint pontosan annyi, mint amennyit borovtálkozással, hajmosással és egyéb, személyes tevékenységekkel foglalkozik az ember.

Fazekas István

4. A felhasználók tizede ha felébred, éjszaka is ránéz a Facebookra. Az amerikai Retrevo nevű cég több mint 1000 főt kérdezett meg az emberek közösségi oldallal kapcsolatos használati szokásaikról. A megkérdezettek nagyjából fele éjszaka, vagy közvetlenül ébredés után is megnézi a Facebook/Twitter-oldalát. A 25 éven felüliek közül pedig minden tizedik a telefonjáért nyúl, ha az éjszaka közepén felébred.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.