Tech hvg.hu 2016. január. 27. 10:00

Itt az Uber újabb húzása

Miközben a világon több helyen is tüntetnek a taxisok az Uber ellen, a cég, köszöni szépen, jól van, és újabb fejlesztéseken dolgozik.

Az uberes személyszállítás egyik vitathatatlan pozitívuma a visszacsatolási rendszer, amelyben értékelhetők a sofőrök, meg persze az utasok is. Az Uber jelenleg is dolgozik ezen a visszacsatolási rendszeren, és egy olyan változás jöhet, amit ugyan az utasok nem fognak észlelni, viszont valóban hasznosnak mondható biztonságuk szempontjából.

Az Uber által közzétettek szerint a jövőben az Uber adatokat fog gyűjteni a sofőrök telefonjáról, hogy képet kapjon vezetési stílusukról. Ehhez felhasználnák a giroszkóp, a gyorsulásmérő és a GPS adatait, és ezekből következtetnének arra, milyen gyorsan ment az autó, hányszor fékezett és indult újra a vezető.

Uber Ride Guide

Ha egy utas panaszkodik egy Uber-sofőrre, hogy az túl gyorsan ment, állandóan és hirtelen fékezett, akkor a fent említetteknek megfelelően összegyűjtött adatokból kiderül, jogos-e a panasz. Ha nem, akkor az Uber nem veszi figyelembe az utas által adott leminősítést, ha viszont igen, akkor felveszi a kapcsolatot az autóvezetővel. De proaktívan is használható a rendszer, állítják az Ubernél, ha valakinél azt látják, hogy rendszeresen gyorsabban megy a megengedettnél, akkor is figyelmeztetik.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.