Tech hvg.hu 2014. december. 12. 09:01

Zuckerberg: A “nem tetszik” gomb bevezetésén gondolkozik a Facebook

Meglepő kijelentést tett Mark Zuckerberg, a "nem tetszik" gombot a kezdetektől kategorikusan ellenző Facebook-vezér szerint mostanában erősen gondolkodnak a funkció bevezetésén.

A Facebook Messengerben már régóta elérhető a nem tetszés kifejezésére szolgáló diszlájk gomb, illetve a szokásosnál nagyobb tetszik jel megnyomására is van mód az üzenetküldőben. Magán az üzenőfalon azonban a lájkolás bevezetése óta csak a "tetszik"-re lehet kattintani, az eddigi diszlájk gombokról mindig kiderült, hogy csak átverések.

A helyzet azonban a Mashable beszámolója szerint hamarosan megváltozhat. Mark Zuckerberg a Menlo Parkban tartott csütörtöki fórumán kapta meg a kérdést, hogy szerinte a Facebook bevezetheti-e valaha a sokak által régóta igényelt "nem tetszik" gombot, és talán a kérdező is meglepődött a Facebook-vezér válaszán: "gondolkodunk rajta".

llow

A közösségi oldal alapítója szerint a lájkolást sokan egyértelműen a szimpátia vagy empátia kifejezésének érzik, ami egy gombnyomással megoldható. De vannak olyan helyzetek, amikor szükség lenne egy egyetlen kattintással kifejezhető reakcióra, viszont a lájkolást (a téma miatt) sokan nem érzik odavalónak.

Mark Zuckerberg hozzátette, hogy a nem tetszés kifejezésére szolgáló gomb pontos felirata, ha bevezetik, valószínűleg nem "dislike/nem tetszik" lesz, ez ugyanis nagyon sok negatív érzelmet hozhatna az oldalra – ez pedig éppen az, amit a Facebook mindenáron szeretne elkerülni.

Ha szeretne róla értesülni, hogy pontosan mikor vezetik be a "nem tetszik" gombot, lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát, mi pedig szólni fogunk.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.