Tech hvg.hu 2014. június. 17. 19:00

Hamarosan feleslegesen tagadja, ha tetszik egy sorozat

Érdekes kísérletbe kezdett a BBC egy brit startuppal karöltve, arcfelismeréssel teszteli a műsorok fogadtatását.

Kíváncsi volt arra a BBC Worldwide (BBC), hogyan vélekednek a nézők egy-egy sorozatáról, beleértve a Sherlockot és a Top Geart, s ennek érdekében az arcfelismerést hívta segítségül.

A tesztcsoport 200 résztvevője egy olyan webkamerát kapott (és szerelt a televíziójára), amely olyan érzelmeket képes azonosítani, mint a boldogság, a félelem, az undor, a szomorúság és a meglepetés.

A technológiát az ugyancsak brit CrowdEmotion nevű startup szolgáltatta, s már alá is írták a BBC-vel az együttműködésről szóló papírokat. A startup egyébként múlt hónapban már egy rangos díjat is nyert Kínában az innovátorok versenyén. Az általuk fejlesztett technológiának köszönhetően érzékelhető, rögzíthető és számszerűsíthető a kötődés egy-egy tévéműsor iránt, azaz a közvélemény-kutatásoknál jóval megbízhatóbban lehet kideríteni, mit is szeretnek a nézők.

A BBC a kutatás második periódusát kiterjeszti Oroszországra és Ausztráliára, míg a harmadikban újabb hat országot fog bevonni.

A BBC-nél bíznak abban, hogy ez a kutatás, amellett hogy segítséget nyújt majd a műsorok összeállításában, a BBC márkát is emberközelibbé teszi, a CrowdEmotion pedig, azt itt szerzett tapasztalatokat véve alapul, megpróbálná kiterjeszteni fejlesztését a mobilvilágra is.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.