Tech hvg.hu 2013. május. 16. 17:00

Ezt is teheti Gmail-csatolmányaival

Bár a Gmail tárhelye óriási, ha gyakran kapunk nagyméretű csatolmányokkal kiegészített leveleket, el kell gondolkoznunk ezek menedzselésén.

A Google valóban mindent megtesz azért, hogy a Gmail-használóknak elegendő tárhelyük legyen, azonban az óriási csatolmányok csak úgy falják a helyet, s előbb-utóbb új mailfiók nyitásán kell gondolkoznunk.

Az egyelőre béta-fázisban lévő Kloudless Chrome-bővítménnyel viszont megoldhatjuk ezt a gondot, az eddiginél hatékonyabban menedzselhetjük a csatolmányokat, felhőbe küldhetjük, másolhatjuk ezeket, majd bármikor visszailleszthetjük leveleinkbe.

A bővítmény a telepítése után engedélyt kér, hogy hozzáférjen Gmail-fiókunkhoz, majd megadja a vele kapcsoltban lévő három nagy felhőszolgáltatást, a Dropboxot, a Boxot és a Google Drive-ot. Bármelyiket (sőt valamennyit) kiszemelhetjük csatolmány-tárolóhelynek, de természetesen ezekhez is meg kell adnunk a hozzáférésünket.

Ha a továbbiakban levelet kapunk egy csatolmánnyal, és a csatolmány alatt megjelenő Copy/Move lehetőségre kattintunk, a felugró ablakban eldönthetjük, hogy a korábban megadott felhőszolgáltatás melyik mappájába másolja/helyezze át a bővítmény a szóban forgó csatolmányt.

Levélírásnál is hasznát vehetjük a bővítménynek, a Gmail új levelezési felületén már ott van a Kloudless ikonja, és ha csatolni akarunk valamit a levelünkhöz, válogathatunk a felhőbe elmentett fájlok közül.

Arra is lehetőség, hogy automatizáljunk, ha a Kloudless Settings pontjára kattintunk, különféle szabályokat állíthatunk fel, például adott tárgyú vagy meghatározott feladótól érkezett levél csatolmányát úgy küldhetjük a felhőbe, hogy nekünk nem is kell vele foglalkoznunk.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.