Tech hvg.hu 2012. október. 27. 13:02

Ragyog a Samsung, gyengélkedik a Nokia

Nem mondható túl hízelgőnek a HTC és a Nokia számára az IDC legújabb, a harmadik negyedéves okostelefon-piaci helyzetet feltáró elemzése. Annál jobban ragyog a Samsung csillaga.

Az IDC piackutató cég kiadta szokásos Mobile Phone Tracker nevű felmérését, ezúttal a harmadik negyedévre vonatkozóan. A Samsung egyértelműen a show csillaga (ezt egyébként pénzügyi eredményei is tükrözik), míg a Nokiára, a HTC-re és a RIM-re már közel sem túl hízelgőek a számok.

A Samsung megőrizte piacvezető helyét 31,3%-os piaci részesedésével (ez a szám tavaly „csak” 22,7 % volt). Úgy becsülik, hogy e mögött mintegy 56 millió mobiltelefon kiszállítása áll július és szeptember között. A koreai cég egyébként közzétette pénzügyi eredményeit erre az időszakra, nem meglepő módon igen-igen nyereségesek voltak, 7,4 milliárd dollárnyi profitot vághattak zsebre.

AP / Marcio Jose Sanchez

A második helyre természetesen az Apple került az IDC rangsorában; a tavalyi 13,8 százalékos részesedését 15 százalékosra javította. Bár a RIM is dobogós lett, de a múlt évi, hasonló időszakban mért 9,6 százalékos részesedésével szemben idén már csak 4,3%-ot tud felmutatni, ráadásul a ZTE csupán 0,1 %-kal van lemaradva mögötte, így hamarosan változhat a sorrend.

A HTC tavaly ilyenkor még 10,3 százalékot mondhatott a magáénak, megelőzve mind a RIM-et, mind a ZTE-t, most viszont 4 %-os részesedésével már csak mögöttük kullog.

És ezzel el is érkeztünk a nagy veszteshez, a Nokiához, aki 2004 óta először nem került be a top 5 közé. Kérdés, változtat-e majd ezen a helyzeten a „windowsos” negyedik negyedév és az ünnepi szezon.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.