Tech hvg.hu 2012. június. 28. 11:25

Egyre növekszik a kereslet az etikus hekkerek iránt

Napjaink egyik égető informatikai kihívása szembeszállni a hekkertámadásokkal. A változó eszközrendszerek, technikák stratégiaváltásra kényszerítik a cégeket, így egyre többen alkalmaznak etikus hackereket a digitális vállalati értékek őrzésére.

Az óriáscégeket érintő adatlopási ügyek hónapról hónapra nagy port kavarnak a médiában. Mégis kevesen tudják, hogy tavaly hazánkban közel egymillióan estek online bűnözés áldozatául. A támadások által okozott kár sok esetben vaskos tíz vagy százmilliókkal terheli az áldozat költségvetését. A jelenleg elérhető leghatékonyabb megoldás, ha etikus hekkerekkel védik a vállalatok az információs rendszereiket. Az etikus hacker speciális képzésen sajátítja el a kiberbűnözők technikáit, így képes az általa védett vállalati rendszereket felkészíteni a rosszindulatú támadások ellen.

A KÜRT Akadémia két féléves etikus hekker képzése a nemzetbiztonsági és európai uniós standardokra építi tananyagát. Évente mindössze pár tucat válogatott szakembert képeznek, akik speciális tudásuknak köszönhetően részei lesznek a nemzetközi etikus hekker elitnek. A KÜRT a végzett hallgatói körében készített saját felmérése alapján megállapította, hogy a hallgatók több mint felét 1 éven belül előléptették vagy könnyebben el tudott helyezkedni ezen a szakterületen, 90 százalékuk pedig magasabb fizetésben részesül az akadémia tanúsításának köszönhetően.

A hazai etikus hacker képzésén a hangsúlyt az egyedi problémamegoldó képességek fejlesztésére; a különböző problémákra szabott, saját hekkereszközök fejlesztésére, a hekker gondolkodásmód átadására helyezik. A hallgatók a szakmai fogások mellett megismerkednek a jelenleg elérhető hekker eszköztárral és hozzáférést kapnak azokhoz a forrásokhoz, ahonnan a képzés után frissíteni tudják majd tudásukat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.