Ne gondolkodjon, most azonnal frissítse a Chrome böngészőt, súlyos biztonsági réseket tömtek be rajta
A Google egy hackerversenynek köszönhetően szerzett tudomást azokról a biztonsági résekről, amiknek javítását most adta ki a vállalat.
A Google egy hackerversenynek köszönhetően szerzett tudomást azokról a biztonsági résekről, amiknek javítását most adta ki a vállalat.
Szerencsére a Teslát feltörő hackereket nem rossz szándék vezérelte, egy etikushacker-találkozón mutattak rá az autó rendszerének egyik sebezhetőségére. Az összejövetelen emellett terítékre került a Windows és az Ubuntu operációs rendszerek feltörése és böngészőproblémák is. A jutalmak sem maradtak el: a szervezők sok száz millió forintnak megfelelő összeget, sőt autót is kiosztottak a résztvevők között.
Nem vette észre az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség, hogy az általa az X-en megosztott hivatkozás hibás. Ha nincs Kevin McSheehan, sokan lebukhattak volna.
Csupán ebben az évben tízezerszám fedeztek fel sebezhetőséget etikus hackerek. És addig örüljünk, amíg ezeket fel is fedik, azaz a felhasználó és a vállalatok érdekében dolgoznak. Igaz, nem ingyen.
Pár év múlva már olyan filmek is készülhetnek, amelyeket a főszereplő fizikai jelenléte nélkül, de az ő arcát és hangját használva forgattak le. A most még fikciónak tűnő elképzelés bizonyos részei valójában már most is itt vannak. De hogyan tartsuk kordában? Egyáltalán: van elég tudásunk ehhez? Erről beszélget Papp László programtervező matematikus, Andersen Dávid újságíró és kommunikációs szakember, valamint Kovács Gergely AR- és VR-kutató.
10 másodperc a szintideje a Nerbot nevű program, amely automatikusan generál neveket és e-mail-címeket a kitöltéshez.
Az idei év legnagyobb sporteseménye lehet – ha lesz – a nyári tokiói olimpia és paralimpia, amit ennek megfelelően védeni is kell, például a kibertámadásoktól.
November végén rendezik meg az idei nemzeti kiberbiztonsági konferenciát, de a koronavírus-járvány miatt online. Az eseményhez bárki csatlakozhat, regisztrációra sincs szükség.
Tony Abbott március 21-én utazott Sydney-ből Tokióba, az úthoz kapott beszállókártyáját pedig lefotózta és kitette az Instagramra. Azóta kiderült: nem kellett volna.
Az Apple azt szeretné, ha az eddigieknél is biztonságosabb lenne az iPhone, ezért megengedi néhány kiberbiztonsági szakembernek, hogy belelássanak a rendszer működésébe.
Hibavadász programot indított a Sony, hogy kiderüljön, milyen sérülékenység lapul a PlayStation 4-ben és a PlayStation Netwörkben. A megtalált hibákért fizetni is fog a cég.
Míg a kibertér rosszindulatú szereplői anyagi hasznot húznának a koronavírus-járványból, addig az etikus hackerek pénzt adnak az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO).